Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional 500g

Бренд:
Шифра: N/A

1.090 ден

Протеински пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, ензими и засладувачи.

  • 16 x 30 g порции
  • Секоја порција 100% Whey Protein Professional содржи 22 g протеини, 1,4 g шеќер и само 2 g масти
  • Извор на азот и амино киселини
  • Придонесува за раст и одржување на мускулната маса
  • Со дополнителни амино киселини (Л-леуцин, Л-глутамин) и дигестивни ензими (папаин и бромелаин)
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Употреба: измешајте 1 сервирање (30 g = ¾ дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

NUTRITION INFORMATION.

Serving size: 30 g (3/4 scoop) Servings per container: 16
30 g RI%* 100 g
Energy 470 kJ / 112 kcal 6% 1558 kJ / 371 kcal
Fat
– of which Saturates
2.0 g
0.7 g
3%
4%
6.7 g
2.3 g
Carbohydrate
– of which Sugars
1.4 g
1.4 g
1%
2%
4.7 g
4.7 g
Protein 22 g 44% 73 g
Salt 0.41 g 7% 1.4 g
Amino Acid Matrix
(L-Leucine 100 mg, L-Glutamine 210 mg, Taurine 990 mg)
1300 mg 4333 mg
Digestive Enzyme Blend
(Bromelain 12 mg, Papain 12 mg)
24 mg 80 mg

*RI%: Reference intake of an average adult (8400 kJ/2000 kcal)

Amino acid profile (% of protein)
L-Alanine 5.0
L-Arginine 2.1
L-Aspartic Acid 11.0
L-Cysteine 2.2
L-Glutamine 18.1
Glycine 1.4
L-Histidine* 1.7
L-Isoleucine* 6.4
L-Leucine* 10.6
L-Lysine* 9.6
L-Methionine* 2.2
L-Phenylalanine* 3.0
L-Proline 5.5
L-Serine 4.6
L-Threonine* 6.7
L-Thrytophan* 1.4
L-Tyrosine 2.6
L-Valine* 5.9

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Chocolate Cookies & Cream, Chocolate Hazelnut, Salted Caramel, Strawberry White Chocolate, Vanilla, Vanilla Very Bery

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional 500g 1.090 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори