Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Amino Power Liquid, 500ml

Бренд:

850 ден

Л-Аргинин Л-Орнитин

Комплетен аминокиселински спектар во течна форма наменет за мускулна маса и раст на силата. Изворите се протеински хидролизати со висока биолошка достапност и брза апсорпција. Производот се базира на протеински хидролизат PeptoPro ® кој претставува ди-и три-пептидни казеински фракции. Збогатен е со Л-аргинин и Л-орнитин.

Нето содржина: 500 ml | 12 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Amino Power Liquid

AMINO POWER LIQUID нуди сеопфатен спектар на амино киселини во течна форма, што овозможува најбрза можна испорака на амино киселини. Производот се базира на одобрениот протеински хидролизат PeptoPro®, кој содржи ди- и трипептидни казеински фракции. Збогатен со аминокиселините Л-аргинин и Л-орнитин. При интензивна физичка активност доаѓа до губење на поединечни амино киселини, заедно со други важни материи. Амино киселините се градежни блокови на секој протеин. Доволен внес на квалитетни протеини, заедно со оптимален опсег на амино киселини, придонесува за раст на мускулите. Аминокиселините со разгранет ланец се едни од есенцијалните киселини кои телото мора да ги прими преку исхраната бидејќи нивната синтеза од други извори не се јавува во телото.

  • 31% протеин
  • 12.600 mg во доза
  • Л-орнитин

Препорачана доза

Основната доза е 40 ml 1-2 пати во текот на денот, по можност веднаш по секоја физичка активност или навечер пред спиење. Максималната дневна доза е 80 ml. Не ја надминувајте препорачаната доза. Протресете пред употреба. Откако ќе се отвори, се чува на температура под 10°C и се користи во рок од 2 месеци.

Нутритивни факти

во 100 ml во 40 ml
Енергетска вредност 563 kJ/ 133 kcal 225 kJ/ 53 kcal
Масти 0,2 g 0,06 g
– oд кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
– од кои шеќери 0 g 0 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 31 g 12,4 g
Сол 0,3 g 0,1 g
Типичен аминокиселински профил  
Л-аланин 1830 mg 732 mg
Л-аргинин 4148 mg 1659 mg
Л-аспартамска киселина 1579 mg 632 mg
Л-цистеин 10 mg 4 mg
Л-глутаминска киселина 3607 mg 1443 mg
Глицин 4269 mg 1708 mg
Л-хистидин 406 mg 162 mg
Хидроксилизин 298 mg 119 mg
Хидроксипролин 2213 mg 885 mg
Л-изолеуцин** 640 mg 256 mg
Л-леуцин** 1252 mg 501 mg
Л-лизин* 1260 mg 504 mg
Л-метионин * 427 mg 171 mg
Л-фенилаланин* 761 mg 304 mg
Л-пролин 3212 mg 1285 mg
Л-серин 1005 mg 402 mg
Л-треонин * 625 mg 250 mg
Л-тирозин 589 mg 236 mg
Л-валин** 956 mg 383 mg
Л-триптофан* 80 mg 32 mg
Л-орнитин 2370 mg 948 mg

* есенцијални аминокиселини. ** аминокиселини со разгранет ланец.

Состојки

Вода, хидролизиран говедски колаген, регулатор на киселост лимонска киселина, 0,5% казеин хидролизат PeptoPro®, ароматична емулзија (сончогледово масло, аромати, каротини во боја, лутеин и Е 160e), засладувачи ацесулфам К и сукралоза, сорбинска киселина и конзерванси бензоат, арома.

Предупредување

Формулиран специјално за спортисти. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност. Да се чува на суво место на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина, не замрзнување.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Amino Power 500ml Liquid Powerhouse Suplementi za trening Makedonija
Гледате: Nutrend Amino Power Liquid, 500ml 850 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори