Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Calcium Zinc Magnesium

Бренд:

550 ден

Без глутен | Без ГМО | Без Лактоза

  • Нето содржина: 209 g / 100 таблети – 50 порции

Додаток во исхраната, таблети кои содржат 4 типа на минерали.

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

МАЛИ ПОДДРЖУВАЧИ НА ВАШЕТО ТЕЛО

Дали некогаш сте размислувале колку ситни елементи се неопходни за правилно функционирање на вашето тело? За да можете да управувате со вашите секојдневни задачи, да се справите со стресот или да имате доволно енергија за време на интензивен тренинг. Такви ситни и суштински богатства се, на пример, минералите. Речиси е невозможно да се направи листа на нивните корисни ефекти. Поради оваа причина, минералниот комплекс Калциум цинк магнезиум не може да се пропушти од нашето портфолио. Содржи 3 + 1 минерали и ви помага да го надополните дневниот внес на минерали!

КАЛЦИУМ

Калциумот игра суштинска улога во одржувањето на здравјето на нашите коски и заби, како и во клеточната делба и специјализацијата на клетките. Дополнително, тој придонесува и за нормален метаболизам што дава енергија и за пренос на стимул, како и за нормална мускулна функција и за нормална функција на дигестивните ензими.

МАГНЕЗИУМ

Магнезиумот е од суштинско значење за стотици физиолошки процеси и како што се калциумот и фосфорот, тој исто така игра важна улога во одржувањето на здравјето на нашите коски и заби. Исто така, придонесува за намалување на замор и замор, како и за нормални психолошки функции и за нормална мускулна функција. Тој исто така игра фундаментална улога во одржувањето на електролитниот баланс. А магнезиумот придонесува и за нормална синтеза на протеини, што е предуслов за градење мускули.

ЦИНК

Цинкот придонесува за менталното здравје и игра суштинска улога во нормалниот метаболизам на макронутриенти, како и во нормалната синтеза на протеини. Исто така, придонесува за одржување на здравјето на нашите коски и за нормални психолошки функции. Како антиоксиданс учествува во заштитата на клетките од оксидативен стрес. Конечно, придонесува и за одржување на нормална коса, нокти и кожа како и за одржување на нормален вид.

ФОСФОР

Како што е калциумот, фосфорот исто така игра суштинска улога во одржувањето на здравјето на нашите коски и заби, како и во нормалниот метаболизам што дава енергија. Покрај тоа, придонесува и за нормална функција на клеточната мембрана.

Како и сите производи на BioTechUSA, таблетите Калциум Цинк Магнезиум се состојат од безбедни и внимателно избрани состојки.

Нутрициона вредност

Дополнителни факти | Дневна количина: 2 таблети | Порции: 50

2 таблети

NRV** (2 таблети)

Калциум

600 mg

75%

Фосфор

469 mg

67%

Магнезиум

200 mg

53%

Цинк

9,6 mg

96%

**Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.

Едно пакување: 100 таблети

Порции: 50

Употреба

Земете 2 таблети дневно со голема чаша вода! Не ја надминувајте препорачаната количина!

Додатоци во исхраната не ја заменуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот!

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок. Неговата употреба не се препорачува во случај на познати болести. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Состојки

калциумови соли на ортофосфорна киселина, средство за зголемување (целулозен гел), магнезиум оксид, материјал за обложување [стабилизатори (поливинил алкохол-полиетилен гликол-графт-ко-полимер, поливинил алкохол), средства против стврднување (талк, моно- и диглицериди на масни киселини)], средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), цинк оксид.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која содржи јаткасти плодови.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Да се чува подалеку од дофат на деца. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот! Не користете ако сте бремени или доите

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: BioTechUSA Calcium Zinc Magnesium 550 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори