Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Calcium Zinc Magnesium

Бренд:

550 ден

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без Лактоза ✔

Уникатна формула во форма на таблети за промовирање на целокупното здравје, имунитет и силни коски. Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Магнезиумот придонесува за правилно функционирање на мускулите и нервниот систем. Цинкот помага во одржување на здрава коса, нокти и кожа.

Нето содржина: 209 g | 100 таблети | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Мали поддржуваци на вашето тело

Дали некогаш сте размислувале колку ситни елементи се неопходни за правилно функционирање на вашето тело? За да можете да управувате со вашите секојдневни задачи, да се справите со стресот или да имате доволно енергија за време на интензивен тренинг. Такви ситни и суштински богатства се, на пример, минералите. Речиси е невозможно да се направи листа на нивните корисни ефекти. Поради оваа причина, минералниот комплекс Калциум цинк магнезиум не може да се пропушти од нашето портфолио. Содржи 3 + 1 минерали и ви помага да го надополните дневниот внес на минерали!

Предности

  • Придонесува за правилно функционирање на мускулите и нервниот систем
  • Придонесува за одржување на здрава коса, нокти и кожа
  • Придонес за правилно функционирање на имунолошкиот систем

Калциум

Калциумот игра суштинска улога во одржувањето на здравјето на нашите коски и заби, како и во клеточната делба и специјализацијата на клетките. Дополнително, тој придонесува и за нормален метаболизам што дава енергија и за пренос на стимул, како и за нормална мускулна функција и за нормална функција на дигестивните ензими.

Магнезиум

Магнезиумот е од суштинско значење за стотици физиолошки процеси и како што се калциумот и фосфорот, тој исто така игра важна улога во одржувањето на здравјето на нашите коски и заби. Исто така, придонесува за намалување на замор и замор, како и за нормални психолошки функции и за нормална мускулна функција. Тој исто така игра фундаментална улога во одржувањето на електролитниот баланс. А магнезиумот придонесува и за нормална синтеза на протеини, што е предуслов за градење мускули.

Цинк

Цинкот придонесува за менталното здравје и игра суштинска улога во нормалниот метаболизам на макронутриенти, како и во нормалната синтеза на протеини. Исто така, придонесува за одржување на здравјето на нашите коски и за нормални психолошки функции. Како антиоксиданс учествува во заштитата на клетките од оксидативен стрес. Конечно, придонесува и за одржување на нормална коса, нокти и кожа како и за одржување на нормален вид.

Фосфор

Како што е калциумот, фосфорот исто така игра суштинска улога во одржувањето на здравјето на нашите коски и заби, како и во нормалниот метаболизам што дава енергија. Покрај тоа, придонесува и за нормална функција на клеточната мембрана.

Како и сите производи на BioTechUSA, таблетите Калциум Цинк Магнезиум се состојат од безбедни и внимателно избрани состојки.

Нутрициона вредност

Дневна количина

2 таблети

NRV** (2 таблети)

Калциум

600 mg

75%

Фосфор

469 mg

67%

Магнезиум

200 mg

53%

Цинк

9,6 mg

96%

**Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.

Едно пакување: 100 таблети | Порции: 50

Употреба

Земете 2 таблети дневно со голема чаша вода! Не ја надминувајте препорачаната количина!

Додатоци во исхраната не ја заменуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот!

Состојки

Калциумови соли на ортофосфорна киселина, средство за зголемување (целулозен гел), магнезиум оксид, материјал за обложување [стабилизатори (поливинил алкохол-полиетилен гликол-графт-ко-полимер, поливинил алкохол), средства против стврднување (талк, моно- и диглицериди на масни киселини)], средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), цинк оксид.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која содржи јаткасти плодови.

Внимаие: Да се чува подалеку од дофат на деца. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот! Не користете ако сте бремени или доите

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Calcium-Zinc-Magnesium 100caps Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Calcium Zinc Magnesium 550 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори