Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Magnesium CITRATE

Бренд:

690 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Yamamoto® Nutrition претставува магнезиум цитрат. Магнезиум цитрат е додаток кој обезбедува 450 мг магнезиум во цитрирана форма. Магнезиумот придонесува за рамнотежа на електролити и физиолошка функција на мускулите.

Нето содржина: 90 таблети | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Magnesium CITRATE

Магнезиумот игра голема улога во многу мобилни функции, како што се производство на енергија, синтеза на протеини и множење на клетки. Тој, исто така, учествува во повеќе од 300 ензимски реакции во телото, особено во процесите поврзани со производството на енергија (како што е синтезата на АТП) и исто така е неопходен за активирање на пумпата натриум-калиум, која, наспроти градиентот, го принудува натриумот да излезе од Оттука, недостатокот на магнезиум може да доведе до пад на интрацелуларниот калиум и да предизвика значително оштетување на сите клеточни функции.

Употреба

Земете 3 таблети еднаш дневно со вода.

Нутритивни вредности

Вкупно дози: 30 Големина на дневна доза: 3 таблети

Хранливи вредности по порција (*РВ%)
Магнезиум 450mg (120%*)

*РВ% = Референтни Внеси

Состојки

Магнезиум цитрат, средство за зголемување: микрокристална целулоза; стабилизатор: моно- и диглицериди на масни киселини; средства против стврднување: соли на магнезиум на масни киселини, силициум диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Magnesium CITRATE (90 Caplets) Powerhouse Skopje
Гледате: Yamamoto Magnesium CITRATE 690 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори