Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Omega 3 Plus Softgel Caps

Бренд:
Шифра: N/A

300 ден1.200 ден

Премиум форма на рибино масло во специјални меки капсули збогатени со витамин Д доаѓа исклучиво од аншоа од најпродуктивниот морски екосистем. Омега 3 незаситените масни киселини се високо концентрирани, позитивно влијаат на функциите на мозокот, ги одржуваат функциите на срцето и го поддржуваат видот на очите.

  • 1 040 mg рибино масло по капсула
  • 10 μg витамин Д по капсула
  • 301 mg EPA по капсула
  • 210 mg DHA по капсула
  • ефективна употребливост од страна на организмот
    специјални меки капсули

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Состав: *рибино масло** етил естер, желатинска капсула (говедски желатин, навлажнувач глицерол, вода), витамин Д (холекалциферол).* За алергени погледнете ги состојките со задебелени букви.**

1 капсула 2 капсули
Етил естер од рибино масло 1040 mg 2080 mg
од кои еикозапентаенонска киселина (EPA) 301 mg 602 mg
од кои докосахексаеноична киселина (DHA) 210 mg 420 mg
Витамин Д3 10 μg = 200 %* 20 μg = 400 %*
* Референтен внес.
1 капсула: 1460 mg
Нето тежина: 175,2 g

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS се наменети за:

Секојдневен внес
Подобрување на квалитетот на животот
Подобрување на функциите на срцето и мозокот
Здрав раст и развој на децата
Препорачана доза на OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS: земајте 1-2 капсули дневно. Максималната дневна доза е 2 капсули. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба на OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS: според препорачаната доза, проголтајте ја капсулата и измијте ја со доволна количина на вода. Млекото и алкохолните пијалоци не се соодветни. Не џвакајте ја капсулата!

Предупредување: Додаток во исхраната. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца!

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 30 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Omega 3 Plus Softgel Caps 300 ден1.200 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори