Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Neuro

Бренд:

Original price was: 890 ден.Current price is: 690 ден.

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без лактоза ✔ Без титаниум диоксид ✔

Капсула за додаток на храна со 17 активни состојки, која ја промовира нормалната функција на нервниот систем.

Нето содржина: 60 капсули | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ги препорачуваме BioTechUSA Neuro капсулите?

 • 7 витамини
 • 4 минерали
 • 5 билни екстракти
 • 20,5 mg кофеин на дневна количина

Што содржи BioTechUSA Neuro капсулата?

во 1 дневна количина (2 капсули):

Витамини и минерали:

 • 80 mg витамин Ц
 • 6 mg тиамин (витамин Б1)
 • 30 mg ниацин
 • 5 mg рибофлавин (витамин Б2)
 • 5 mg пантотенска киселина
 • 1,8 mg витамин Б6
 • 2 μg витамин Б12
 • 199 mg магнезиум
 • 14 mg железо
 • 10 mg цинк
 • 150 μg оидин

Активни билни состојки:

 • 60 mg екстракт од гинко билоба
  • од кои флавонолни гликозиди: 14,4 mg
 • 90 mg екстракт од Bacopa monnieri
  • од кои бакозиди: 40 mg
 • 70 mg екстракт од родиола роза
 • 150 mg екстракт од зелен чај
  • од кои полифеноли: 57 mg
   • од кои кофеин: 10,5 mg
 • 100 mg подготовка на екстракт од семе од гуарана
  • од кои кофеин: 10 mg
 • 20,5 mg кофеин
  • 10,5 mg од екстракт од зелен чај
  • 10 mg од екстракт од гуарана

Како и сите производи на BioTechUSA, Neuro капсулите се состојат од безбедни и внимателно избрани состојки.

Употреба

Земете 2 капсули дневно со чаша вода додека јадете.

Внимание: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Нутриционистички факти

Големина на порција: 2 капсули во 2 капсули NRV**  (во 2 капсули) 
Кофеин

– од екстракт од зелен чај (Camellia sinensis).

– од екстракт од Гуарана (Paullinia cupana).

20.5 mg 

10.5 mg 

10 mg 

*** 
Екстракт од гинко (гинко билоба).

– од кои флавонолни гликозиди

– од кои терпен лактони

60 mg 

14.4 mg 

3.6 mg 

*** 

*** 

*** 

Екстракт од Bacopa monnieri

– од кои бакозиди

90 mg 

40 mg 

*** 
Екстракт од родиола (Rhodiola rosea). 70 mg  *** 
Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis).

– од кои полифеноли

150 mg 

57 mg 

10.5 mg 

*** 

*** 

*** 

Екстракт од гуарана (Paullinia cupana). 48.5 mg 

10 mg 

*** 
Витамин Ц 80 mg  100 % 
Тиамин 6 mg  545 % 
Ниацин (како никотинамид) 30 mg  188 % 
Рибофлавин 5 mg  357 % 
Пантотенска киселина 5 mg  83 % 
Витамин Б6 1.8 mg  129 % 
Витамин Б12 µg  80 % 
Магнезиум 199 mg  53 % 
Железо 14 mg  100 % 
Цинк 10 mg  100 % 
Јод 150 µg  100 % 
**Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. ***Не е утврден NRV.

СОСТОЈКИ

Магнезиум оксид, обвивка од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], средство за зголемување (целулозен гел), екстракт од лист од зелен чај 11,7% , железен глуконат, подготовка на екстракт од гуарана [екстракт од семе од гуарана (Paullinia cupana), кофеин] 7,8%, екстракт од бакопа монниери билки 7,8%, екстракт од корен од родиола 7,8%, Л-аскорбинска киселина, екстракт од лист од гинко билоба 4,7%, никотинамид, средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), цинк оксид, тиамин мононитрат, Д-пантотенат, калциум, рибофлавин [рибофлавин, агенс за зголемување (хидроксипропил метил целулоза)], пиридоксинхидроклорид, растение цијанокоболамин мантосуфламин. , јајца, глутен, соја, кикирики, ракови, риби, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Содржи кофеин (20,5 mg/2 капсули). Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Neuro 60caps Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Neuro Original price was: 890 ден.Current price is: 690 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори