Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Iso Whey Zero Natural, 1816g

Бренд:
Шифра: 1651

Original price was: 4.990 ден.Current price is: 4.490 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Без палмино масло ✔ Без шеќер ✔

Прашок за пијалок базиран на изолат од протеин од сурутка без бои и засладувачи, ароматизиран со природни ароми.

Нето содржина: 1816g | 72 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ги препорачуваме производите Iso Whey Zero Natural?

 • Извонредна содржина на протеини
 • Со состојка Native Whey Isolate
 • Со природни ароми
 • Ослободени од бои
 • Без засладувачи
 • Без шеќер*, лактоза** и глутен***
 • Без палмино масло
 • Без конзерванси
 • Брза и лесна апсорпција
 • Пакување направено со намалено количество пластика
  * Изјавата се однесува на производот подготвен за потрошувачка по разредување со вода. Без шеќер: 0,5 g / во 100 ml пијалок подготвен за консумирање.

** Изјавата се однесува на производот подготвен за потрошувачка по разредување со вода. Без лактоза: 0,1 g лактоза / во 100 ml пијалок подготвен за консумирање.

*** Без глутен според прописите на Европската Унија.

Вашата изведба започнува со состојките!

ПРОИЗВОДСТВО НА ПРИРОДНА СУРУТКА

Нашиот Native Whey Isolate се прави директно од свежо млеко со пастеризација, ниска температура микро и ултрафилтрација и потоа се прашка во специјална комора за сушење. Благодарение на овој уникатен процес, структурата на протеините ја задржува својата поцелосна форма и останува богата со имуноглобулин (антитела) и лактоферин (дел од имунолошкиот систем). Покрај тоа, суровината е ослободена од хемикалии и други загадувачи.

ПРИРОДЕН ВКУС

Iso Whey Zero Natural е специјален протеински пијалок во прав базиран на изолат од протеин од сурутка. Друг специјалитет на производот – покрај суровината – лежи во природниот екстракт од ванила и циметот додаден како арома, неговиот богат вкус сигурно ќе ве фати! Производот е без бои и засладувачи и, како и сите други Iso Whey Zero Protein Drink Powder, не содржи глутен, шеќер и лактоза.

ПОМАЛКУ ПЛАСТИКА – ПОВЕЌЕ ГРИЖА

Многу ни се важни и животната средина и судбината на нашата планета, па при пакувањето на производот се погриживме да биде направен со помалку пластика!

Придружете ни се, изберете ја природата и заштитете ја животната средина!

На кого ги препорачуваме производите Iso Whey Zero Natural?

Поради високата содржина на протеини, тој е одличен избор за оние кои активно вежбаат и даваат се од себе за затегнато тело, но може да биде и одлична алтернатива за оние кои се на диета кога ја поставуваат својата диета.

Што содржи дел од Iso Whey Zero Natural?

 • Во 1 порција (25 g):
 • Со вкус на кокос: 94 kcal | Протеини 20 гр | од кои 4,3 g се BCAA
 • Со вкус на јагода: 88 kcal | Протеини 20 гр | од кои 4,3 g се BCAA
 • Со вкус на ванила-цимет: 89 kcal | Протеини 21 гр | од кои 4,4 g се BCAA

Нутритивна вредност

Големина на порција: 25 g | Дневна количина: 50 g
100 g RI* (100 g) 25 g
Енергија 1494 kJ/352 kcal 18% 373 kJ/88 kcal
Масти

-од кои заситени масни киселини

2,0 g

0,4 g

3%

2%

0,5 g

0,1 g

Масти

-од кои заситени масни киселини

2,9 g

1,7 g

1%

2%

0,7 g

<0,5 g

Протеини 80 g 160% 20 g
Солта 1,5 g 25% 0,38 g
* Референтна вредност на внесот за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal)

Без лактоза: <0,1 g лактоза / 100 ml готов за пиење. Без шеќер: <0,5 g шеќер / 100 ml во пијалок готов за пиење. Без глутен според прописите на Европската Унија.

Просечни амино киселини во 1 порција (25 g)

Есенцијални амино киселини (ЕАА)

His, •Ile, •Leu, Lys, Met, Phe, Thr, Trp, •Val

9251 mg

Условно есенцијални амино киселини (CAA)

Arg, Cys, Gln/Glx, Pro, Tyr

6239 mg

Неесенцијални амино киселини (NAAs)

Ala, Asx, Gly, Ser

4368 mg

•Вкупни BCAA 4337 mg

Како да се консумира Iso Whey Zero Natural?

Совет за употреба: Измешајте 1 порција (25 g = 3 полни лажици) прашок со 200 ml вода во шише за мешање. Во деновите на тренинг, земете 1 порција наутро и 1 порција веднаш по тренингот. Во деновите за одмор, земете 1 порција наутро и 1 порција попладне.

Вниамие: Консумацијата на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Состојки

Coconut (Кокос)

изолат од протеин од сурутка 91% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], инстант екстракт од кокос 7% [екстракт од кокос, хидролизиран скроб, малтодекстрин, млечен протеин во прав, регулатор на киселост (калциум фосфати)], природни ароми, сол.

Strawberry (Јагода)

изолат од протеин од сурутка 93% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], јагода во прав 3%, емулгатор: лецитини (соја), природни ароми, киселина (лимонска киселина), сол.

Vanilla Cinnamon (Ванилин цимет)

изолат на протеин од сурутка 95% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], емулгатор: лецитини (соја), природни ароми, цимет 0,6%, сол, екстракт од ванила 0,1% [препарат за арома, средство против стврднување (силикон диоксид) ].

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина 1 g
Вкусови

Coconut, Strawberry, Vanilla-Cinnamon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Biotech Iso Whey Zero Natural 1816g - Coconut
Гледате: BioTechUSA Iso Whey Zero Natural, 1816g Original price was: 4.990 ден.Current price is: 4.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори