Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition Cream of Rice, 1kg

Бренд:
Шифра: N/A

690 ден

Лесно варење ✔ Одличен вкус ✔ Извор на енергија ✔

Кремот од ориз на Applied Nutrition е одличен извор на јаглехидрати кој е лесен за стомакот и исто така вкусен. Погодно за вегани, ова е одличен извор на енергија за да се чувствувате сити и подготвени за претстојниот ден.

Нето содржина: 1 kg | 33 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Комплексни Јаглехидрати

  • 25 g сложени јаглехидрати на порција од 30 g
  • Совршено мешање со топла и ладна вода/млеко
  • Ниско ниво на шеќер и малку масти
  • Погоден за вегани (освен вкус на бисквити од тофи)
  • Халал сертифициран производ

Употреба

Едноставно прелијте 30 грама прашок со 100-150 ml топла вода и промешајте. Оставете да се излади 1-2 минути и уживајте. Алтернативно, можете да го измешате Applied Nutrition Cream of Rice со ладна вода и да го загреете во микробранова печка 1 минута. Промешајте и уживајте!

Ве молиме чувајте ја конзервата цврсто затворена. Да се ​​чува подалеку од директна сончева светлина и на суво место.

Состојки и нутритивни вредности

Apple Cramble

Бело оризово брашно, арома, сол, сукралоза, мелен цимет.

Нутритивни вредности по порција (30 g)
Енергија 440 kJ / 104 kcal
Масти 0,1 g
– од кој ненаситени масти < 0,1 g
Јаглехидрати 25 g
– од кој шеќер 0,01 g
Белковини 2 g
Сол 0,1 g

Golden Syrup

Бело оризово брашно, арома, сол, боја (E150a), сукралоза.

Нутритивни вредности по порција (30 g)
Енергија 441 kJ / 105 kcal
Масти 0,1 g
– од кој сатурисани < 0,1 g
Јаглехидрати 26 g
– од кој шеќер 0,1 g
Баластни материи 0,8 g
Белковини 2 g
Сол 0,1 g

Raspberry Ripple

Бело оризово брашно, арома, сол, сукралоза.

Нутритивни вредности по порција (30 g)
Енергија 441 kJ / 105 kcal
Масти 0,1 g
– од кој сатурисани < 0,1 g
Јаглехидрати 25 g
– од кој шеќер 0,1 g
Баластни материи 0,8 g
Белковини 2 g
Сол 0,1 g

Toffee Biscuit

Бело оризово брашно, арома, обезмастено млеко во прав, сол, боја (E150a), сукралоза.

Unflavoured

Бело оризово брашно.

Алергени: Ве молиме погледнете ги состојките кој се означени со дебели букви.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple Crumble, Golden Syrup, Raspberry Ripple, Toffee Biscuit

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition Cream of Rice Apple Crumble 1kg Ishrana Suplementi MK
Гледате: Applied Nutrition Cream of Rice, 1kg 690 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори