Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Whey Core, 1800g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.550 ден.

Моќта на едноставноста. Квалитетен протеин од сурутка од сертифицирани добавувачи во 4 вкусни вкусови кои содржат оптимален сооднос на разгранети амино киселини BCAA. Многу основен и квалитетен додаток за непобедлива цена.

  • до 24 g протеин по доза
  • 4,5 g BCAA по доза
  • Широк опсег на амино киселини
  • без конзерванси
  • без вештачки бои
  • без глутен

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категории: , Tag:

Опис

Брзо се апсорбира и брзо ефикасно

протеинот од сурутка обезбедува протеини кои помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса. Протеините исто така прават да се чувствувате сити, па затоа се популарни за време на диетите за слабеење. И навистина мислевме на сите – Whey Core е погодна за помлади спортисти над 12 години кои сакаат да уживаат во квалитет за одлична цена.

Нутритивна вредност

Чоколадо и какао 100 g Дозирање – 32 g
Енергетска вредност 1 641 kJ/389 kcal 525 kJ/125 kcal
Масти 6 g 1,9 g
од кои заситува 4 g 1,3 g
Јаглехидрати 7,1 g 2,3 g
од кои шеќери 6,5 g 2,1 g
Влакна 5 g 1,6 g
Протеини 74 g 23,7 g
Солта 1,6 g 0,5 g
Типичен спектар на аминокиселини:
L-Alanine 3 009 mg 963 mg
Л-Аргинин 1 854 mg 593 mg
Л-аспарагинска киселина 6 973 mg 2 231 mg
Л-цистеин 1 643 mg 526 mg
Л-глутаминска киселина 10 836 mg 3 467 mg
Глицин 10 518 mg 3 366 mg
Л-Хистидин 1 296 mg 415 mg
Л-Изолеуцин** 3 351 mg 1 072 mg
Л-леуцин** 7 577 mg 2 245 mg
Л-лизин* 6 263 mg 2 004 mg
Л-метионин * 1 421 mg 455 mg
Л-фенилаланин* 2 315 mg 741 mg
Л-Пролин 3 008 mg 963 mg
Л-Серин 2 784 mg 891 mg
Л-треонин* 3 186 mg 1 019 mg
Л-тирозин 2 195 mg 702 mg
Л-триптофан* 1 259 mg 403 mg
Л-валин** 3 133 mg 1 003 mg

Состојки

Вкус на чоколадо и какао
концентрат од протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против стврднување калциум фосфат), засилувач на вкусот глицин, какао, инулин, сушено полномасно млеко, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, натриум хлорид, средство против стврднување, силикомаон. Може да содржи траги од соја. 100 g/32 g содржи: Енергетска вредност – 1641 kJ/388 kcal/525 kJ/124 kcal • масти – 6 g/1,9 g • од кои заситени масни киселини – 4 g/ 1,3 g • јаглени хидрати – 7, 1 g/ 2,3 g • од кои шеќери – 6,5 g/2,1 g • влакна – 5 g/ 1,6 g • протеини – 74 g/23,7 g • сол – 1,6 g/0 , 5 гр. Доколку се задржи препорачаното разредување, пијалокот е со малку шеќер, т.е. < 2,5 g/100 ml.

Вкус на јагода
концентрат од протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против стврднување калциум фосфат), засилувач на вкусот глицин, какао, инулин, сушено полномасно млеко, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, натриум хлорид, средство против стврднување, силикомаон. Може да содржи траги од соја. 100 g/32 g содржи: Енергетска вредност – 1641 kJ/388 kcal/525 kJ/124 kcal • масти – 6 g/1,9 g • од кои заситени масни киселини – 4 g/ 1,3 g • јаглени хидрати – 7, 1 g/ 2,3 g • од кои шеќери – 6,5 g/2,1 g • влакна – 5 g/ 1,6 g • протеини – 74 g/23,7 g • сол – 1,6 g/0 , 5 гр. Доколку се задржи препорачаното разредување, пијалокот е со малку шеќер, т.е. < 2,5 g/100 ml.

Вкус на ванила
концентрат на протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против згрутчување калциум фосфат), засилувач на вкус, глицин, инулин, сушено полномасно млеко, арома, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, натриум хлорид, средство против стврднување силикон диколур -каротин. Може да содржи траги од соја. 100 g/32 g содржи: Енергетска вредност – 1650 kJ/391 kcal/528 kJ/125 kcal • Масти – 5,5 g/1,8 g • од кои заситени масни киселини – 3,6 g/ 1,2 g • Јаглехидрати – 8 g/ 2,6 g • од кои шеќери – 7 g/2,2 g • влакна – 6,5 g/ 2,1 g • протеини – 74 g/23,7 g • сол – 1,6 g /0,5 g. Доколку се задржи препорачаното разредување, пијалокот е со малку шеќер, односно 2,5 g/100 ml.

Вкус на колачиња
концентрат од протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против згрутчување калциум фосфат), засилувач на вкус, глицин, инулин, арома, сушено полномасно млеко, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, боја E 150c, анти-калорид натриум хлорид. диоксид. Може да содржи траги од соја. 100 g/32 g содржи: Енергетска вредност – 1650 kJ/391 kcal/528 kJ/125 kcal • Масти – 5,5 g/1,8 g • од кои заситени масни киселини – 3,6 g/ 1,2 g • Кархобидрат – 8 g/ 2,6 g • од кои шеќери – 7 g/2,2 g • влакна – 6,5 g/ 2,1 g • протеини – 74 g/23,7 g • сол – 1,6 g /0,5 g. Доколку се задржи препорачаното разредување, пијалокот е со малку шеќер, т.е. < 2,5 g/100 ml.

Препорачана доза

Измешајте доза од 32 g (1 и 2/3 мерна топка – вкус на јагода, ванила и 1 и 3/4 мерна топка – вкус на чоколадо + какао) со 250 ml вода. Во зависност од дневната потреба од протеини, консумирајте 1-3 порции дневно, помеѓу оброците.

Предупредување

Мешавина за подготовка на ароматизиран безалкохолен пијалок, со засладувачи. Не е наменет за деца под 12 години. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност. Откако ќе се отвори, чувајте го на температура не поголема од 25°C и консумирајте во рок од 3 месеци.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate & Cocoa, Cookies, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Whey Core 1800g Chocolate Cocoa
Гледате: Nutrend Whey Core, 1800g Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.550 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори