Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Cellucor C4 Ripped (30 servings)

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.090 ден.Current price is: 1.390 ден.

Без креатин ✔ 5 состојки за губење маснотии ✔

C4 Ripped е додаток пред вежбање кој ја комбинира експлозивната енергија на C4 со состојки специфични за губење маснотии.

Нето содржина: 165 g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Формула за експлозивна енергија

C4 Ripped е формулиран за поддршка на согорувањето на енергија и маснотии. Покрај експлозивната енергија и мускулната издржливост, C4 Ripped внесува Capsimax, природен екстракт од кајен пипер, за да помогне во согорувањето на мастите и зголемување на стапката на метаболизмот.

Почнувајќи од почетници па сè до елитните натпреварувачи, широк спектар на потрошувачи се потпираат на C4 производите за Pre-Workout.

  • Експлозивна енергија – Запалете го вашиот тренинг со експлозивна енергија од 150 мг кофеин.
  • Мускулна издржливост – Интензивни тренинзи со бета-аланин CarnoSyn®, што помага во борбата против мускулниот замор и ја поддржува мускулната издржливост*.
  • Согорување на маснотии – Капсимакс, природно од Каин, помага во поддршката на согорувањето на маснотиите и зголемувањето на метаболичката стапка.
  • Неверојатни вкусови – Со милијарди порции производи од брендот C4 продадени ширум светот до денес, брендот C4 поставува стандарди за одличен вкус повеќе од една деценија.

Pre-Workout без креатин

Ако сте биле во потрага по пред-тренинг без креатин, C4 Ripped е вашата формула. Нашата комерцијална формулирана искината мешавина е дизајнирана да го подобри губењето на маснотии со искористување на моќта на Л-карнитинот, екстрактот од зрна од зелено кафе, екстрактот од овошје Capsimax® Cayenne и екстрактот од коренот Coleus Forskohlii.

Вредности

Л-Карнитинот е амино киселина која игра важна улога во транспортот на масните киселини за енергија.

Екстрактот од зрна од зелено кафе го поддржува метаболизмот на мастите во вашето тело.

Екстрактот од овошје Capsimax® Cayenne помага во промовирање на липолизата и помага во поддршката на мобилизацијата на мастите за производство на енергија.

Екстрактот од коренот Coleus forskohlii ја подобрува способноста на телото да ги разградува мастите.

Употреба

Земете една порција (1 дозерка) на C4® Ripped, измешано со 180 ml вода 20-30 минути пред тренинг. Откако ќе се процени толеранцијата и барате дополнително засилување на енергијата, земете уште една порција (1 дозерка) со сервирање пред тренинг.

Нутритивни вредности

Големина на порција: 5,7 g – Порции по пакување: 30

Icy Blue Raspberry 1 порција 5,7 g (%RI*)
Енергија 0 kJ / 0 kcal
Масти 0 g
Јаглехидрати 0 g
Протеини 0 g
Niacin 7.5 mg (47%)
Витамин B6 0.5 mg (36%)
Фолна киселина 100 mcg (50%)
Витамин B12 1.25 mcg (50%)
CarnoSyn® Бета Аланин 1600 mg
L-цитрулин 1000 mg
L-тирозин 500 mg
L-карнитин (како L-карнитин тартрат) 500 mg
Екстракт од зелено кафе (Coffea robusta) 200 mg
Кафеин анхидрид 150 mg
Екстракт од каенска пиперка (Capsicum annuum) 50 mg
Екстракт од корен на корејски гинсенг (Panax ginseng) 50 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** RI не е одредено.

Состојки

Icy Blue Raspberry

CarnoSyn® бета аланин, Л-цитрулин, Л-карнитин тартарат, Л-тирозин, агенси против стврднување (калциум силикат, силициум диоксид), ароми, регулатор на киселост (лимонска киселина, винска киселина), екстракт од зрна од зелено кафе (Coffea robusta), безводен кофеин, средство за зголемување (полидекстроза), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), екстракт од Cayenne пиперка Capsimax® (Capsicum annuum), екстракт од корен од корејски женшен (Panax женшен), никотинамид (ниацин), боја (E133), пиридоксал-5- фосфат (витамин Б6), метилкобаламин (витамин Б12), фолна киселина (витамин Б9).

Raspberry Lemonade

CarnoSyn® бета аланин, Л-цитрулин, Л-карнитин тартарат, Л-тирозин, агенси против стврднување (калциум силикат, силициум диоксид), ароми, регулатор на киселост (лимонска киселина, винска киселина), екстракт од зрна од зелено кафе (Coffea robusta), безводен кофеин, средство за зголемување (полидекстроза), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), екстракт од Cayenne пиперка Capsimax® (Capsicum annuum), екстракт од корен од корејски женшен (Panax женшен), никотинамид (ниацин), боја (E129), пиридоксал-5 фосфат (витамин Б6), фолна киселина (витамин Б9), метилкобаламин (витамин Б12).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Icy Blue Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cellucor C4 Ripped (30 servings) Icy Blue Raspberry Powerhouse Skopje
Гледате: Cellucor C4 Ripped (30 servings) Original price was: 2.090 ден.Current price is: 1.390 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори