Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA 100% Pure Whey, 4000g

Бренд:
Шифра: N/A

5.990 ден

badge_gluten_freeБез глутен
badge_low_sugar_contentНиска содржина на шеќер
badge_palm_oil_freeБез палмино масло
badge_preservative_freeБез конзерванси
Комплекс од протеин од сурутка без палмино масло со ензим бромелаин, амино киселини и засладувачи.
  • Нето количина: 4000 г | 142 порции
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ја препорачуваме BioTechUSA 100% Pure Whey?

 • Со додаден BCAA, глутамин и аргинин
 • Повеќе од 4,3 g содржина на BCAA по порција
 • Без глутен **
 • Без палмино масло
 • Без конзерванси
 • Широк спектар на вкусови
 • Достапна е и верзија без вкус
  **Не содржи глутен во согласност со регулативите на Европската унија.

ОБНОВЕН СОСТАВ, ИСТО ИСКУСТВО

Обновената 100% чиста сурутка е достапна со додаден ензим бромелаин. Бромелаин придонесува за разградување на протеините во помали полипептиди или амино киселини. Покрај новите карактеристики, производот останува без глутен и палмино масло.

Верзијата без вкус, 100% Pure Whey Natural содржи само концентрат од протеин од сурутка без додадени засладувачи, бои и арома.

СНАБДЕТЕ ГИ МУСКУЛИТЕ

Снабдувањето на вашите мускули со висококвалитетни хранливи материи е од суштинско значење за нормална мускулна функција, мускулен раст и одржување. Исто како и вие, вашите мускули сакаат да „јадат добро“. Разгалете ги нив и себе во исто време со кремастиот и вкусен прав од 100% Pure Whey протеин!

100% Pure Whey е висококвалитетен протеински прав со висока биолошка вредност и неговата содржина на протеини е 100% добиена од протеинот од сурутка. Тоа е комбинација од концентрат од сурутка, изолат од сурутка и додадени амино киселини (L-глутамин, L-аргинин и BCAA). Достапен е во широк спектар на вкусови.

Изберете 100% Pure Whey и наполнете ги мускулите!

Како и сите производи на BioTechUSA, 100% Pure Whey се состои само од безбедни и внимателно избрани состојки.

Се препорачува BioTechUSA 100% Pure Whey

ако барате одличен извор на протеини бидејќи неговата содржина придонесува за одржување и раст на вашата мускулна маса, како и за одржување на нормални коски
ако преферирате вкусни, кремасти протеински пијалоци
ако имате нетолеранција на глутен

Што содржи BioTechUSA 100% Pure Whey?

 • Во 1 порција (28 g):
 • 21 g протеин

Што содржи 100% Pure Whey?

Просечни нутриционистички факти I Големина на порција: 28 g I Порции по контејнер: 1 (28 g)/16 (454 g)/35 (1000 g)/81 (2270 g) I Дневна количина: 56 g (2×28 g)
Вкус на чоколадо 100 g RI** (100 g) 28 g 56 g
Енергија 1606 kJ/380 kcal 20% 481 kJ/114 kcal 962 kJ/227 kcal
Масти 6,5 г 9% 1,8 g 3,7 g
– од кои заситува 2,3 g 11% 0,6 g 1,3 g
Јаглехидрати 6,1 g 2% 1,7 g 3,4 g
– од кои шеќери 3,5 g 4% 1,0 g 2,0 g
Протеини 73 g 147% 21 g 41 g
Солта 1,1 g 18% 0,30 g 0,59 g
**Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
Без глутен според регулативата на ЕУ.

Просечни амино киселини во 1 порција (28 g)

Есенцијални амино киселини (ЕАА)

His, •Ile, •Leu, Lys, Met, Phe, Thr, Trp, •Val

9095 mg

Условно есенцијални амино киселини (CAA)

Arg, Cys, Gln/Glx, Pro, Tyr

7665 mg

Неесенцијални амино киселини (NAAs)

Ala, Asx, Gly, Ser

4238 mg

•Вкупни BCAA

4328 mg

Состојки

Bourbon Vanilla: Протеини од сурутка 90% {концентрат на протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)]}, Л-глутамин 2,9%, ароми, згуснувач (целулозна гума), крема [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав , емулгатори (E471, E472a), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], L аргинин, L-леуцин 0,2%, сол, L-изолеуцин 0,1%, L -Валин 0,1%, засладувач (сукралоза), боја (тартразин)1. 1Тартразин: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Chocolate: Инстант протеини од сурутка 84% {концентрат на протеин од сурутка [емулгатор: лецитини], изолат од протеин од сурутка [емулгатор: лецитини (соја)]}, какао во прав со намалени масти, Л-глутамин 4,6%, ароми, згуснувач (целулозна гума), L- Аргинин, сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелаин во прав 0,04%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Cookies & Cream: Инстант протеини од сурутка 90% {концентрат на протеин од сурутка [емулгатор: лецитини], изолат од протеин од сурутка [емулгатор: лецитини (соја)]}, Л-глутамин 2,9%, ароми, чоколаден прав [какао маса, какао путер, намалена маснотија во прав , емулгатор: лецитини (соја), арома], Л-аргинин, згуснувач (целулозна гума), цимет, сол, Л-леуцин 0,2%, Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, засладувач (сукралоза), бромелаин во прав 0,04%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Raspberry Cheesecake: Протеини од сурутка 92% {концентрат на протеин од сурутка [концентрат на протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], изолат од протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)]}, Л-глутамин 3%, згуснувач (целулозна гума), Л-Аргинин, ароми, киселина (лимонска киселина), сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелаин во прав, бои (Allura Red AC1, индиготин). 1Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Strawberry: Протеини од сурутка 89% {концентрат на протеин од сурутка [концентрат на протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], изолат од протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, Л-глутамин 2,9%, згуснувач (клетка ), Л-аргинин, киселина (лимонска киселина), сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелаин во прав, боја (Allura Red AC1). 1Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Информациите за алергенот содржат: млеко, соја

Употреба

Измешајте 1 порција (28 грама = 2 натрупани лажици) прашок со 250 ml вода во шејк. Во деновите на тренингот консумирајте 1 порција во рок од 45 минути по тренингот и 1 порција помеѓу оброците. Во деновите на одмор консумирајте 1 порција наутро и 1 порција навечер.

Предупредувања:

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Често поставени прашања

Што е бромелаин?

Бромелаинот е ензим кој може да се извлече од ананасот. Тој е неутрален pH и една од неговите функции е разградување на протеините. 100% Pure Whey содржи и бромелаин.

Каков засладувач содржи?

Сите засладени верзии содржат засладувач сукралоза. Сепак, постои верзија без адитиви, наречена 100% Pure Whey Natural, која не содржи никакви засладувачи. Исклучиво се состои од концентрат од протеин од сурутка.

Може ли да го користам за печење?

Да. На пример, може да се меша во тесто од колачи или колачи. Во исто време, исто така може да ја зголеми содржината на протеини во храната и да се користи како арома. Доколку подготвувате солени јадења, ви препорачуваме да ја користите природната верзија, која не содржи засладувачи и други адитиви.

Може ли да ослабнам со тоа?

Самото консумирање на протеински пијалок во прав нема да предизвика губење на тежината. Сепак, може да се вклучи во правилно балансирана диета со намалени калории бидејќи 100% Pure Whey не содржи додаден шеќер, туку само природни шеќери. Исто така, важно е посакуваниот исход да се постигне со редовно вежбање.

Какви видови на протеини содржи овој производ?

Содржи концентрат и изолат од протеин од сурутка, освен природната верзија без вкус, која исклучиво содржи концентрат од протеин од сурутка.

Дополнителни информации

Вкус

Bourbon Vanilla, Chocolate, Hazelnut, Strawberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: BioTechUSA 100% Pure Whey, 4000g 5.990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори