Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

PureGold Compact Whey Protein Powder, 500g

Бренд:
Шифра: N/A

850 ден

Неверојатно вкусен, кремаст вкус и лесно растворлив комплекс од протеин од сурутка со Digezyme® дигестивни ензими.

  • Нето количона: 1000g | 15 порции
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Компактен Whey Gold Protein – протеински прав

  • Кремаст, интензивен вкус
  • Одлична растворливост
  • Без аспартам и палмино масло
  • Со додаден дигестивен ензим DigeZyme®
  • Широк спектар на вкусови

Препорачана употреба

Измешајте една порција (32 g – 1 мерна лажица) по вкус со 250-300 ml вода или млеко со малку маснотии или растително потекло. Во деновите на обука, земете две порции. Земете една порција после тренинг и друга порција помеѓу оброците.

Информации за алергија: Произведен во капацитет кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикиритки, јаткасти плодови, риба и ракови.

Состојки

(Белгиско чоколадо): Микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончоглед лецитин), микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), Л-глицин, млеко во прав со малку маснотии , малтодекстрин, какао во прав со намалена маснотија, ароми (вкус на чоколадо, вкус на крем), натриум хлорид, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза , неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

(Чоколадо со лешник): Микрофилтриран млечен серумски протеински концентрат (од млеко, инстантизиран со лецитин од сончоглед), Микрофилтриран млечен серумски протеински концентрат (од млеко), Л-глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, со малку маснотии какао во прав, ароми (вкус на чоколадо, вкус на лешник), натриум хлорид, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Digezyme® (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

(Колачиња и крем): микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончоглед лецитин), микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), Л-глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, вкус (крем за колачиња вкус), натриум хлорид, какао во прав со намалена маснотија, згуснувачи (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Digezyme® (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

(Бело чоколадо и малина): Концентрат на микрофилтриран млечен протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со лецитин од сончоглед), Микрофилтриран концентрат на протеин од сурутка од млеко (од млеко), Л-глицин, обезмастено млеко во прав, , ароми (вкус на бело чоколадо, вкус на малина, вкус на крем), натриум хлорид, средство за боење (цвекло), згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), дигезим ® Ензимски комплекс ( алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

(Солен карамел): микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончоглед лецитин), микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), L-глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, вкус (солен вкус на карамела ), натриум хлорид, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Digezyme® (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Рок на употреба: До крајот на месецот наведен на пакувањето (ММ/ГГ).

Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Информации за исхрана

Информации за исхрана
Порција: 32 g Порции по производ: 15
100 g 32 g RI%*
Енергија 1645 kJ/394 kcal 526 kJ/126 kcal 6.3%
Масти 4.5 g 1.4 g 2.0%
– од кој заситени масни киселини 2.6 g 0.8 g 4.1%
Јаглехидрати 12.8 g 4.1 g 1.6%
– од кои шеќер 7.2 g 2.3 g 2.6%
Протеин 74.2 g 23.8 g 47.5%
Сол 0.98 g 0.31 g 5.2%
* RI%: референтен внес за просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).

Во целост: 100 g 32 g
Мешавина на дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 32 mg

Предупредувања

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкус

Belgian Chocolate, Cookies and Cream, Raspberry White Chocolate, Salted Caramel

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: PureGold Compact Whey Protein Powder, 500g 850 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори