Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition EAA XPRESS, 400g

Бренд:
Шифра: N/A

1.290 ден

Целиот спектар на есенцијални амино киселини!

  • Кој го препорача соодносот на аминокиселини (1)
  • 3400 mg BCAA
  • 7160 mg EAA
  • Без глутен*
  • Без шеќер**
  • Без лактоза***
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

Есенцијални амино киселини во идеални пропорции

Протеините се градежни блокови на мускулите. А градежните блокови на протеините се аминокиселините. Меѓу аминокиселините, има некои што нашето тело може да ги произведе, но други што можеме да ги замениме само од надворешни извори – тоа се есенцијални амино киселини. Ако на нашето тело му ги обезбедиме сите потребни аминокиселини, ќе има на што да изгради. Ова е причината зошто балансирана исхрана богата со протеини и амино киселини е важна за сите спортисти.

EAA Xpress ги содржи сите есенцијални аминокиселини потребни за активен животен стил, во пропорции препорачани од Светската здравствена организација (СЗО). Со правилно балансирана исхрана, EAA Express ќе се погрижи да не останете без есенцијалните амино киселини – и сите знаеме дека како градбени блокови на протеините, соодветното снабдување со амино киселини е од огромно значење за сите нас!

1 Соодносот на есенцијалните аминокиселини е во согласност со препораките на СЗО. Една порција обезбедува половина од препорачаните дневни потреби за есенцијални аминокиселини од СЗО за возрасен од 80 кг.

* Без глутен во согласност со прописите на Европската Унија.

** Тврдењето без шеќер се однесува на пијалокот готов за пиење.

*** <0,1 g лактоза/100 ml пијалок готов за пиење

Препорачана доза

Измешајте 1 порција (10g=¾ топка) EAA Xpress прав дневно со 400 ml ладна вода. Консумирајте една порција пред тренинг. Во деновите за одмор, земете една порција помеѓу два оброци.

Состојки

Kiwi Lime: Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, ароми, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6 %, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), бои (бакарни комплекси на хлорофили и хлорофилини, рибофлавини).

Peach Ice Tea: Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, ароми, киселина (лимонска киселина), Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6% , Инстант црн чај (Camellia sinensis) екстракт од лист, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, средство за зголемување (полидекстроза), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), Л-триптофан 2%.

Pink Lemonade: Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-валин 10%, ароми, Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6 %, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), концентрат од цвекло во прав [малтодекстрин, концентрат од цвекло, киселина (лимонска киселина)].

Tropical: Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, ароми, Л-валин 10%, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6% , Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), црн пипер (Capsicum annuum) Екстракт од овошје во прав [малтодекстрин, екстракт од пиперка, емулгатор (лимонска киселина и естери на диглицери на на масни киселини), навлажнувач (глицерол), антиоксиданси (естери на масни киселини на аскорбинска киселина, алфа-токоферол)].

Watermelon Strawberry: Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, ароми, Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6%. . *Може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

 Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Дополнителни информации

Вкус

Kiwi Lime, Peach Iced Tea, Pink Lemonade, Tropical, Watermelon Strawberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Scitec Nutrition EAA XPRESS, 400g 1.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори