Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition EAA XPRESS, 400g

Бренд:
Шифра: N/A

1.290 ден

Без шеќер ✔ Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Комплекс од важни есенцијални амино киселини во најидеален сооднос препорачан од Светската здравствена организација (СЗО). EAA Xpress обезбедува лесно дополнување на аминокиселини без разлика дали е пред, за време или после тренинг. Содржи до 7160 mg есенцијални амино киселини по порција, од кои до 3400 mg се BCAA. EAA Xpress е БЕЗ шеќер, глутен и лактоза.

Нето содржина: 400g | 40 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Комплекс од важни есенцијални амино киселини во најидеален сооднос.

Scitec Nutrition EAA Xpress е комплекс од важни есенцијални амино киселини во најидеалниот сооднос препорачан од Светската здравствена организација (СЗО). Внесувањето на есенцијални амино киселини е условено со квалитетна исхрана која содржи протеини. Тие се неопходни за човечкото тело, бидејќи телото не може сам да ги синтетизира (создаде). EAA Xpress обезбедува лесно дополнување на аминокиселини без разлика дали е пред, за време или после тренинг. Содржи до 7160 mg есенцијални амино киселини по порција, од кои до 3400 mg се BCAA. EAA Xpress е БЕЗ шеќер, глутен и лактоза.

Придобивки

  • до 7160 mg EAA по порција
  • од кои до 3400 mg BCAA по порција
  • БЕЗ лактоза и глутен
  • БЕЗ шеќер

Препорачана доза

Измешајте 1 порција (3/4 дозерка = 10 g) во 400 ml вода и земете 15 минути пред тренинг. Во деновите кои не се тренираат, земете 1 порција во текот на денот помеѓу оброците.

Нутритивни вредности

Вкус: Kiwi Lime по порција (10g)
Енергија 121 kJ / 29 kcal
Масти 0 g
Јаглехидрати 0 g
Протеини 7.2 g
L-леуцин 1560 mg
L-лизин 1200 mg
L-валин 1040 mg
L-фенилаланин 1000 mg
L-изолеуцин 800 mg
L-треонин 600 mg
L-метионин 400 mg
L-хистидин 400 mg
L-триптофан 160 mg

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Kiwi Lime

Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, ароми, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6 %, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), бои (бакарни комплекси на хлорофили и хлорофилини, рибофлавини).

Peach Ice Tea

Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, ароми, киселина (лимонска киселина), Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6% , Инстант црн чај (Camellia sinensis) екстракт од лист, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, средство за зголемување (полидекстроза), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), Л-триптофан 2%.

Pink Lemonade

Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-валин 10%, ароми, Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6 %, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), концентрат од цвекло во прав [малтодекстрин, концентрат од цвекло, киселина (лимонска киселина)].

Tropical

Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, ароми, Л-валин 10%, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6% , Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), црн пипер (Capsicum annuum) Екстракт од овошје во прав [малтодекстрин, екстракт од пиперка, емулгатор (лимонска киселина и естери на диглицери на на масни киселини), навлажнувач (глицерол), антиоксиданси (естери на масни киселини на аскорбинска киселина, алфа-токоферол)].

Watermelon Strawberry

Л-леуцин 16%, Л-лизин HCl 15%, ароми, Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина), Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6%. . *Може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

 Информации за алергени

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Nutrition EAA Amino XPRESS. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Дополнителни информации

Вкусови

Kiwi Lime, Peach Iced Tea, Pink Lemonade, Tropical, Watermelon Strawberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition EAA XPRESS, 400g - Kiwi Lime suplementi za vezbanje mk
Гледате: Scitec Nutrition EAA XPRESS, 400g 1.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори