Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Creatine Sport, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 990 ден.Current price is: 890 ден.

Декстроза ✔ Таурин ✔

Creatine Sport е додаток во исхраната за спортисти за издржливост и сила-издржливост. Креатинот содржан во производот е збогатен со декстроза и таурин.

Нето содржина: 300g | 60 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Trec Nutrition Creatine Sport

Додавањето на декстроза предизвикува побрз транспорт на креатин до мускулите, што влијае на развојот на силата, издржливоста и мускулната маса. Исто така, поддржува поефикасна регенерација на телото по интензивен тренинг.

Тауринот преку анаболни ефекти и инхибиција на катаболичките процеси овозможува побрза регенерација на мускулите по физички напор.

Creatine Sport Endurance Creatine Formula содржи најквалитетни состојки во форма на совршено растворлив прав.

Trec Creatine Sport за кого?

Trec Creatine Sport е наменет за луѓе кои практикуваат спортови за издржливост и издржливост и сила. Тркачите, велосипедистите и пливачите се претставници на најпопуларните дисциплини во кои Trec Creatine Sport ќе ја најде својата примена. Покрај тоа, Trec Creatine Sport е наменет и за луѓе кои практикуваат тимски спортови, како што се фудбал, кошарка, одбојка итн.

Придобивки

  • Creatine Sport ефикасно го поддржува развојот на силата и издржливоста;
  • го забрзува транспортот на креатин;
  • овозможува побрза регенерација;
  • ја подобрува работата на мускулите;
  • делува анаболично;
  • ги инхибира катаболичките процеси.

Употреба

Растворете едно сервирање од производот ‒ 5 g (1 дозерка) во 250 ml вода, користете шејкер или блендер. Земете 1 сервирање дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете 1 сервирање 30 минути пред тренинг или 1 сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете 1 сервирање наутро по станување или 1 сервирање пред спиење. Препорачаната дневна доза е 5 g.

Нутритивни вредности

Активни состојки во 5 g*
Креатин монохидрат 3000,00 mg
Декстроза 1000,00 mg
Таурин 250,00 mg

*Дневна доза од производот.

Состојки

Креатин монохидрат (60%); декстроза (20%); регулатор на киселост – лимонска киселина; ароми; таурин (5%); концентрат од сок од цвекло за вкус на малина и лубеници; боја за вкус на овошен пунч – бета-каротен; боја за вкус на киви – бакарни комплекси на хлорофили и хлорофилини; засладувач – сукралоза.

Вкусови: Kiwi (Киви), Watermelon (Лубеница)

Алергерни

Производот може да содржи траги од: млеко, сојажитарки со глутенјајцакикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Proizvod: Trec Nutrition Kreatin Sport.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Дополнителни информации

Вкусови

Kiwi, Watermelon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Creatine Sport 300g Powerhouse Suplementi MK Skopje
Гледате: Trec Nutrition Creatine Sport, 300g Original price was: 990 ден.Current price is: 890 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори