Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

PureGold Compact Whey Protein Powder, 32g

Бренд:
Шифра: N/A

60 ден

Без аспартам ✔ Без палмино масло ✔

Неверојатно вкусен, кремаст вкус и лесно растворлив комплекс од протеин од сурутка со Digezyme® дигестивни ензими.

Нето количона: 32g | 1 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Компактен Whey Gold Protein – протеински прав

  • Кремаст, интензивен вкус
  • Одлична растворливост
  • Без аспартам и палмино масло
  • Со додаден дигестивен ензим DigeZyme®
  • Широк спектар на вкусови

Препорачана употреба

Измешајте една порција (32 g – 1 дозерка) по вкус со 250-300 ml вода или млеко со малку маснотии или растително потекло. Во деновите на обука, земете две порции. Земете една порција после тренинг и друга порција помеѓу оброците.

Информации за алергени

Произведен во капацитет кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикиритки, јаткасти плодови, риба и ракови.

Нутритивни вредности

Информации за исхрана
Порција: 32 g Порции по производ: 15
32 g RI%*
Енергија 526 kJ/126 kcal 6.3%
Масти 1.4 g 2.0%
– од кој заситени масни киселини 0.8 g 4.1%
Јаглехидрати 4.1 g 1.6%
– од кои шеќер 2.3 g 2.6%
Протеин 23.8 g 47.5%
Сол 0.31 g 5.2%
* RI%: референтен внес за просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).

Во целост во 32 g
Мешавина на дигестивни ензими (DigeZyme®) 32 mg

Состојки

Belgian Chocolate (Белгиско чоколадо)

Микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончоглед лецитин), микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), Л-глицин, млеко во прав со малку маснотии , малтодекстрин, какао во прав со намалена маснотија, ароми (вкус на чоколадо, вкус на крем), натриум хлорид, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза , неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Chocolate Hazelnut (Чоколадо со лешник)

Микрофилтриран млечен серумски протеински концентрат (од млеко, инстантизиран со лецитин од сончоглед), Микрофилтриран млечен серумски протеински концентрат (од млеко), Л-глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, со малку маснотии какао во прав, ароми (вкус на чоколадо, вкус на лешник), натриум хлорид, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Digezyme® (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Cookies & Cream (Колачиња и крем)

Микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончоглед лецитин), микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), Л-глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, вкус (крем за колачиња вкус), натриум хлорид, какао во прав со намалена маснотија, згуснувачи (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Digezyme® (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

White Chocolate Raspberry (Бело чоколадо и малина)

Концентрат на микрофилтриран млечен протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со лецитин од сончоглед), Микрофилтриран концентрат на протеин од сурутка од млеко (од млеко), Л-глицин, обезмастено млеко во прав, , ароми (вкус на бело чоколадо, вкус на малина, вкус на крем), натриум хлорид, средство за боење (цвекло), згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), дигезим ® Ензимски комплекс ( алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Salted Caramel (Солен карамел)

Микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончоглед лецитин), микрофилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), L-глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, вкус (солен вкус на карамела ), натриум хлорид, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L-глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Digezyme® (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Vanilla Milkshake (Ванила Милкшејк)

Концентрат на инстант протеин од сурутка (од млеко, емулгатор: сончоглед лецитин), концентрат од протеин од сурутка (од млеко), глицин, обезмастено млеко во прав, малтодекстрин, вкус (ванила, крем), сол, згуснувач (ксантанска гума), L-таурин, L -глутамин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс Дигезим (алфа-амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Рок на употреба: До крајот на месецот наведен на пакувањето (ММ/ГГ).

Складирање

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Belgian Chocolate, Cookies & Cream, Salted Caramel, Vanilla Cream, White Chocolate Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Puregold Compact Whey Proteini Powder 32g Suplementi mk
Гледате: PureGold Compact Whey Protein Powder, 32g 60 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори