Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition 100% Casein Complex, 920g

Бренд:
Шифра: N/A

1.990 ден

Без шеќер ✔ Без глутен ✔ Без ГМО ✔

100% Casein Complex е мешавина од млечни протеини со доминантна мицеларна казеин исклучиво од протеини од казеин. Казеинот е висок во есенцијалните амино киселини со разгранет ланец (BCAA) и многу висок (повисок од Whey) со L-глутамин, најзастапената слободна амино киселина во човечката крв. 100% протеинот на комплексот казеин придонесува за одржување и раст на мускулната маса, а исто така и за одржување на нормалните коски.

Нето содржина: 920g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Казеин комплекс збогатен со дигестивни ензими

Придобивки

  • протеин со постепена апсорпција
  • промовира раст и регенерација на мускулите
  • соодветен протеин пред спиење
  • одличен профил на аминокиселини
  • содржи важен калциум

Млечните протеини на овој производ се таканаречени целосни протеини, бидејќи тие му обезбедуваат на телото сите потребни видови на амино киселини, вклучувајќи ги и 9-те аминокиселини кои телото не може да ги синтетизира и мора да бидат обезбедени преку исхраната (т.е. хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин , метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин). Екстра Л-глутамин и таурин плус дигестивните ензими Папаин и Бромелаин се додадени во формулата!

Калциумот присутен во 100% комплексот казеин придонесува за нормална мускулна функција, метаболизам што дава енергија и невротрансмисија. Потребен е и за одржување на нормални коски и заби.

Употреба

Измешајте 1 порција (30 g – ¾ дозерка) со 350 ml течност дневно. Протресете енергично! Комплексот 100% казеин може да биде идеален кога оброците се премногу оддалечени поради некоја причина или пред спиење. Ако користите исхрана пред и интра-тренинг (протеини или амино киселини), можеби е подобро да се вклучи казеин како главен протеин после тренинг.

Нутритивни вредности и состојки

Состојки: Belgian Chocolate (Белгиско чоколадо)

Мицеларен казеин концентрат (млеко) 51%, калциум казеинат (млеко) [калциум казеинат (млеко), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини)] 34%, какао во прав со намалена содржина на масти, аромати, сол, крем [делумно хидрогенизиран кокос масти, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфати)], таурин 0,7%, Л-глутамин 0,7%, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанска гума), бромелаин од ананас (1200 GDU/g) 0,07%, папаин од папаја (1,5 FIP U/mg) 0,07%.

Хранлива Вредност (Белгиско чоколадо) по порција (30g)
Енергија 444 kJ / 106 kcal
Масти 0.8 g
– од нив заситени 0.6 g
Јаглехидрати 1.8 g
– од нив шеќери 0.9 g
Протеини 22 g
Сол 0.41 g
Таурин 200 mg
L-глутамин 200 mg
Папаин 12 mg
Бромелаин 12 mg

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки: Vanilla (Ванила)

Мицеларен казеин концентрат (млеко) 53%, калциум казеинат (млеко) [калциум казеинат (млеко), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини)] 38%, ароми, крема [делумно хидрогенирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори ( E471, E472a), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфати)], сол, јогурт во прав (млеко), таурин 0,7%, Л-глутамин 0,7% засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанска гума) , бромелаин од ананас (1200 GDU/g) 0,07%, папаин од папаја (1,5 FIP U/mg) 0,07%, боја (E102).

Хранлива Вредност (Ванила) по порција (30g)
Енергија 448 kJ / 107 kcal
Масти 0.6 g
– од нив заситени < 0.5 g
Јаглехидрати 2.1 g
– од нив шеќери 1.0 g
Протеини 23 g
Сол 0.35 g
Таурин 200 mg
L-глутамин 200 mg
Папаин 12 mg
Бромелаин 12 mg

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Информации за алергени

Сите сорти содржат млеко и може да содржат траги од јаткасти плодови, кикирики, млеко, соја, јајца и глутен. / *Тартразин може да влијае на активноста и вниманието на децата.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Scitech Nutrition 100% Casein Complex. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Belgian Chocolate, Vanilla, White Chocolate Maracuja

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

SciTech Nutrition 100% Casein Complex, 920g Chocolate Powerhouse Proteini mk
Гледате: Scitec Nutrition 100% Casein Complex, 920g 1.990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори