Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Super Omega 3

Бренд:

Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

  • Нето количина: 120 капсули x  1400мг
  • Super Omega-3. Додаток на исхраната. ОМЕГА-3 МАСНИ КИСЕЛИНИ.
  • Препорачана дневна порција е 4 капсули.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Употреба: Земете една порција од производот – 2 капсули со 300 ml вода. Земете 2 порции дневно, по можност за време или веднаш по оброк.

Состав: Рибино масло [18% EPA (еикозапентаенонска киселина), 12% DHA (докосахексаеноична киселина)]; обвивка на капсулата (желатин; средство за зацврстување – глицерол); витамин Е (Д-алфа-токоферил ацетат).

Начин на чување: Чувајте го ова пакување добро затворено на суво место, на температура од 15–25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Заштитете се од прекумерна изложеност на сончева светлина.

Активни состојки Во 2 капсули Во 4 капсули**
Рибино масло 2000 mg 4000 mg
– од кое EPA 360 mg 720mg
– од кое DHA 240mg 480mg
Витамин E (MG Α-TE) 7,35 mg (62,5%*) 14,70 mg (123%*)

*% од препорачан дневен внес.

**Дневна доза од производот.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Super Omega 3
Гледате: Trec Nutrition Super Omega 3 Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори