Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey Glucosamine + Chondroitin + MSM (120 капсули)

Бренд:

790 ден

Дали сте уморни од непријатноста во зглобовите што ве задржува? Откријте ја моќта на Essensey Glucosamine + Chondroitin + MSM. Тоа е ваш сојузник во одржувањето на здрави, флексибилни зглобови. Овој додаток е направен со мешавина од висококвалитетни состојки. Тој е дизајниран да го поддржува здравјето на зглобовите, да ја подобри мобилноста и да помогне во закрепнувањето. Essensey Glucosamine + Chondroitin + MSM им помага на спортистите и активните поединци да го заштитат нивното здравје на зглобовите. Тоа им користи и на оние кои сакаат да одржуваат здрави зглобови додека стареат.

Нето содржина: 120 капсули | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

Зошто Glucosamine + Chondroitin + MSM?

  • Секоја капсула содржи глукозамин сулфат, хондроитин сулфат и МСМ, познати по нивните придобивки за здравјето на зглобовите.
  • Поддржува здравје на зглобовите: Помага во одржување на здрава функција на зглобовите, промовирајќи флексибилност и мобилност.
  • Помага за обновување: Помага во обновувањето на зглобните ткива погодени од секојдневното абење и кинење, поддржувајќи го вашиот активен животен стил.
  • Лесен за употреба: Доаѓа во пригодна форма на капсула, што го прави лесно да се вклучи во вашата дневна рутина.

Опис на состојките

3 активни состојки

Глукозамин, хондроитин и МСМ се совршено комбинирани активни состојки кои ја создаваат вистинската формула. Ова е производ наменет за сите кои ги знаат потребите на своето тело. Особено се препорачуваат за физички активни луѓе и за оние кои тренираат натпреварувачки.

Глукозамин

Глукозамин е супстанца произведена од молекули на гликоза и глутамин од ензимот глукозамин синтетаза. Оваа молекула на аминомоносахарид е честа компонента на ткивата и секретите на човечкото тело. Се синтетизира во мали количини, а способноста за негово производство се намалува со возраста. Поради високата содржина на глукозамин во ‘рскавицата на зглобот, се претпоставува дека неговата употреба од страна на пациентите може да донесе ослободување од заболувања кои произлегуваат од дегенерација на зглобовите. Глукозамин не се наоѓа во ниту еден основен прехранбен производ и не е возможно да се зема со оброци. За да се обезбеди глукозамин во телото, неопходно е да се дополни.

Употреба

За оптимални резултати, земајте 2 капсули два пати на ден, по можност 30 минути пред оброците. Погрижете се да останете хидрирани и да одржувате урамнотежена исхрана заедно со вашите суплементи.

Нутритивни вредности

Хранлива материја за 4 капсули % РВ*
Глукозамин сулфат 2 КCl 1000 mg
– вклучувајќи Д-Глукозамин 590 mg
Хондроитин сулфат 1000 mg
Метилсулфонилметан 600 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

31% глукозамин сулфат 2 KCl (од ракови) 1, 31% хондроитин сулфат, 19% метилсулфонилметан (MSM), обвивка од капсула [средство за застаклување (хидроксипропилметилцелулоза)], соли против стврднување на масни киселини (магнезиум).

Алергени

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, риба, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Glucosamine + Chondroitin + MSM 120 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey Glucosamine + Chondroitin + MSM (120 капсули) 790 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори