Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey Melatonin (120 капсули)

Бренд:

390 ден

Откријте ја моќта на добриот сон со ESSENSEY MELATONIN, додаток во исхраната дизајниран да ви помогне да заспиете побрзо. Секоја капсула содржи 1 mg мелатонин, совршена количина за да се поттикне побрз почеток на спиење кога се зема како што е препорачано. Мелатонин, хормон природно произведен од телото, го регулира циклусот сон-будење, што го прави овој додаток ефикасно решение за оние кои се борат со заспивањето.

Нето содржина: 120 капсули | 120 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tag:

Опис

Essensey Мелатонин

Идеален за вегетаријанци, ESSENSEY MELATONIN доаѓа во целулозни капсули, задоволувајќи ги преференциите во исхраната додека ги обезбедува придобивките од мелатонин. Овој додаток е особено корисен за поединци кои сакаат да го подобрат квалитетот на спиењето без прибегнување кон фармацевтски помагала за спиење. Редовното внесување на ESSENSEY MELATONIN, особено непосредно пред спиење, може значително да го намали времето потребно за заспивање, осигурувајќи дека ќе го добиете мирниот, подмладувачки сон што ви треба.

Корисното дејство на мелатонин врз почетокот на спиењето се забележува со консумирање од 1 mg, што го прави ESSENSEY MELATONIN моќен и ефективен избор за подобрување на вашата рутина за спиење. Без разлика дали се соочувате со џет-лаг, неправилни распореди за спиење или едноставно сакате да го подобрите квалитетот на спиењето, ESSENSEY MELATONIN обезбедува природно, едноставно решение.

Вклучете го ESSENSEY MELATONIN во вашата ноќна рутина и искусете ја разликата што може да ја направи навремената доза на мелатонин за да постигнете побрз, помирен сон, помагајќи ви да се разбудите чувствувајќи се освежено и подготвено за претстојниот ден.

Мелатонин

  • помага да се скрати времето потребно за заспивање,
  • благотворното дејство се јавува при конзумирање на 1 mg мелатонин.

Хемиското соединение мелатонин е дериват на триптофан, кој природно се синтетизира во епифизата. Се лачи под влијание на светлината (главно сончева светлина), а неговата концентрација се менува со возраста. Механизмот на дејство на овој хормон вклучува врзување за рецепторите на клеточната мембрана, нуклеарните рецептори и интрацелуларните протеини.

Jet lag

Мелатонин помага да се ублажи субјективното чувство на џет-лаг. Поволниот ефект се јавува кога се консумира 0,5 mg непосредно пред спиење на првиот ден од патувањето и во следните неколку дена по пристигнувањето на дестинацијата. Ова е особено важно за луѓето кои често патуваат и ги менуваат временските зони.

Употреба

Земете 1 капсула дневно со соодветна количина течност. Земете 1 порција на ден, по можност 30 минути пред спиење.

Нутритивни вредности

Состав во 1 капсула % РВ*
Мелатонин 1 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Малтодекстрин, обвивка од капсула (средство за застаклување – хидроксипропил метилцелулоза), средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини), мелатонин (0,2%).

Алергени

Може да содржи ненамерно присуство на млечни деривати, соја, житарки што содржат глутен, јајца, кикиритки и други јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Melatonin 120 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey Melatonin (120 капсули) 390 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори