Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition TRI-OMEGA 3-6-9

Бренд:

Original price was: 1.090 ден.Current price is: 890 ден.

Омега 3-6-9 содржи мешавина од риби и растителни масла, кои обезбедуваат совршен спој на Омега-3, Омега-6 и Омега-9 масни киселини.

Нето количина: 100 гел-капсули | 100 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Tri-Omega 3-6-9

Tri-Omega 3-6-9 содржи мешавина од рибино масло и растителни масла, кои обезбедуваат совршена мешавина на омега-3, омега-6 и омега-9 масни киселини. Tri-Omega 3-6-9 содржи есенцијални масни киселини: еикозапентаеноична киселина и докозахексаеноична киселина – масни киселини со долг ланец кои учествуваат во нормалната срцева функција. Производот е наменет за сите лица кои имаат недостаток на омега 3-6-9 масни киселини во секојдневната исхрана.

Секоја состојка во оваа серија е подложена на строг преглед и тестирање за забранети супстанции пред производство под мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во акредитирана лабораторија со ISO 22000, BRC, GMP и Halal стандарди за да се обезбеди највисоко ниво на сигурност за спортистите кои ги користат.

  • Еикозапентаеноична киселина и докозахексаеноична киселина учествуваат во нормалната срцева функција
  • Зеленчукови меки гел-капсули, лесни за проголтување
  • Халал сертифициран производ

Препорачана употреба

Земете едно сервирање (1 гел-капсула) дневно. Најдобро е да се земе со храна.

Нутритивни информации

Сервирање: 1 гел-капсула – Вкупно сервирања во пакувањето: 100

 Хранливи вредности во 1 капсула *РДВ%
Вкупно омега 3-6-9 масни киселини 990 mg
Рибино масло 400 mg
Ленено масло (АЛА 50%) 300 mg
Сончогледово масло 290 mg
Витамин Е 10 mg a-TE 83%

*РДВ% од препорачан референтен дневен внес.

Состјки

Омега 3 рибино масло (еикозапентаеноична киселина 18%, докозахексаеноична киселина 12%), ленено масло (АЛА 50%), сончогледово масло, зеленчуков желатин, зеленчуков глицерин, прочистена вода, aнтиоксидант (витамин Е).

Алергените се означени со задебелени букви.

Предупредувања

Консултирајте се со лекар пред употребување на производот, доколку имате помалку од 18 години, сте бремени или доите, или доколку имате или се сомневате во некаква медицинска состојба или земате лекови. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition TRI-OMEGA 3-6-9 (100 Softgels) Powerhouse Shop Skopje
Гледате: Applied Nutrition TRI-OMEGA 3-6-9 Original price was: 1.090 ден.Current price is: 890 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори