Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey ALA Алфа липоична киселина (90 капсули)

Бренд:

890 ден

Започнете со патување кон оптимално здравје со Essensey ALA – моќниот антиоксидативен додаток кој е прецизно направен за поддршка на природната одбрана на вашето тело. Секое шише содржи 90 капсули, секоја капсула спакувана со 500 mg висококвалитетна алфа-липоична киселина (ALA), позната по својствата за подмладување на клетките.

Нето содржина: 90 капсули | 45 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

ALA: Вашиот дневен велнес придружник

Алфа-липоичната киселина е моќна хранлива материја, позната по тоа што игра клучна улога во енергетскиот метаболизам. Тој е и вода и растворлив во масти, што му овозможува да работи во секоја клетка или ткиво во телото. Еве што го прави Essensey ALA ваш незаменлив здравствен сојузник:

  • Антиоксидантна синергија: АЛА е единствена по својата способност да поддржува регенерација на други антиоксиданси, обезбедувајќи сеопфатен штит против оксидативен стрес.
  • Метаболичко мајсторство: Подобрете ја способноста на вашето тело да ја претвора гликозата во енергија со суштинската поддршка на ALA во метаболизмот на гликозата.
  • Невропротективни придобивки: чувајте го вашиот нервен систем со докажаниот капацитет на ALA да го промовира здравјето на нервите.
  • Динамика на детоксикација: АЛА помага во процесите на детоксикација, поддржувајќи го црниот дроб во неговата клучна улога за прочистување на вашето тело.

Употреба

Земете 2 капсули дневно со соодветна количина на вода, за време на оброк.

Нутритивни вредности

Состав во 2 капсули % РВ*
Алфа-липоична киселина 500 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Малтодекстрин; 29% алфа-липоична киселина; обвивка од капсула [средство за застаклување (хидроксипропил метилцелулоза)]; средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Алергени

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки што содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Сеопфатен увид на состојките

  • Алфа-липоична киселина: Ова органско соединение делува како витален коензим во Кребсовиот циклус и производството на клеточна енергија. Неговата двојна растворливост му овозможува да ги неутрализира слободните радикали и во масните и во водените области на клетките.
  • Желатинска капсула: Избрана поради нејзините природни својства, желатинската капсула осигурува дека секоја порција ALA се доставува ефикасно до вашиот систем.
  • Оризово брашно: Хипоалергично полнење кое гарантира идеален волумен и конзистентност за секоја капсула без никакви дополнителни алергени.
  • Магнезиум стеарат: средство за проток од врвна класа што обезбедува висококвалитетна конзистентност на секоја капсула.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Ala Alpha Lipoic Acid 90 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey ALA Алфа липоична киселина (90 капсули) 890 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори