Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Magneslife Instant Drink Powder, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

1.190 ден

  • Лесна апсорпција поради хелатната форма
  • Витамини Б, Ц, Е
  • Форма во прав
  • Без шеќер

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Антиоксидансите штитат

клетки од слободните радикали. Тоа може да биде на пример витамин Ц или Е. Згора на тоа, витаминот Ц обезбедува оптимално производство на колаген за нормална функција на коските, ‘рскавицата или кожата. Активни супстанци кои не можат да недостасуваат. Аквамин – биолошки активен магнезиум Витамини од Б-групата, Витамини Ц и Е.

Нутритивни вредности

Хранлива вредност

100 g 5 g
Магнезиум 7 500 mg = 2 000 % * 375 mg = 100 % *
Витамин Ц 480 mg 24 mg
Ниацин (витамин Б3) 96 mg 4,8 mg
Витамин Е 72 mg 3,6 mg
Пантотенска киселина (витамин Б5) 36 mg 1,8 mg
Витамин Б6 8,4 mg 0,42 mg
Рибофлавин (витамин Б2) 8,4 mg 0,42 mg
Thiamine (Vitamin B1) 6,6 mg 0,33 mg
Витамин Б12 15 µg 0,75 µg
Биотин 300 µg 15 µg
Фолна киселина 1 200 µg 60 µg

Состојки

Вкус на лимон

67,5% магнезиум цитрат – аквамин, инулин, магнезиум бисглицинат, вкус, регулатор на киселост лимонска киселина, витамински премикс (L-аскорбинска киселина, DL-α-токоферил ацетат, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридолор, хидроптинил, монотинил моноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин), засладувачи сукралоза и стевиол гликозиди, средство против стврднување силициум диоксид, боја бета каротен. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Вкус на шумски бобинки

67,5 % магнезиум цитрат – аквамин, инулин, магнезиум бисглицинат, вкус, регулатор на киселост лимонска киселина, мешавина од концентрат од цвекло и екстракт од спирулина, премикс на витамин (L-аскорбинска киселина, DL-α-токоферил ацетат, никотинамид-пантохенатум , пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероил моноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин), засладувачи сукралоза и стевиол гликозиди, средство против згрутчување силика. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Вкус на малина

67,5 % магнезиум цитрат – аквамин, арома, инулин, магнезиум бисглицинат, регулатор на киселост лимонска киселина, концентрат од цвекло, премикс на витамин (L-аскорбинска киселина, DL-α-токоферил ацетат, никотинамид, калциум хидропирилордотексинат, калциум Д-панторилавинид, , тиамин мононитрат, птероил моноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин), засладувачи сукралоза и стевиол гликозиди, средство против згрутчување силика. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Вкус на портокал

67,5% магнезиум цитрат – аквамин, инулин, магнезиум бисглицинат, вкус, регулатор на киселост лимонска киселина, витамински премикс (L-аскорбинска киселина, DL-α-токоферил ацетат, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридолор, хидротилавинех , птероил моноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин), засладувачи сукралоза и стевиол гликозиди, средство против згрутчување силициум диоксид, боја бета каротен. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Препорачана доза

Измешајте доза од 5 g (малку натрупана лажичка) со 500 ml вода и пијте во текот на целиот ден. Лажичката не е дел од пакувањето! Максималната дневна доза е 5 g. Не ја надминувајте препорачаната доза. Откако ќе се отвори, чувајте на температура не поголема од 25°C и консумирајте во рок од 3 месеци.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Forest Berries, Lemon, Orange, Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Magneslife Instant Drink Powder, 300g 1.190 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори