Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey Milk Thistle (90 капсули)

Бренд:

590 ден

Ви го претставуваме ESSENSEY MILK THISTLE, врвен додаток во исхраната дизајниран за поддршка на здравјето на црниот дроб и детоксикација. Направен исклучиво од семето на растението млечен трн (Silybum marianum), кои се познати по нивната висока концентрација на активни супстанции корисни за црниот дроб, овој додаток испорачува 500 mg екстракт од семе од млечен трн по капсула.

Нето содржина: 90 капсули | 90 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Млечен трн

  • додаток во исхраната со екстракт исклучиво од семе од млечен трн – семето од млечен трн ја содржи најактивната супстанција (во споредба со другите делови на растението), која го поддржува црниот дроб
  • содржи 500 mg екстракт од семе од млечен трн во секоја капсула
  • идеален за вегетаријанци поради целулозната капсула

Хербален лек

Активната супстанција во млечниот трн е силимарин. Тоа е комплекс на соединенија од растително потекло, кој вклучува флавонолигани. Работи како антиоксиданс и се бори со слободните радикали. Ја стимулира биосинтезата на протеините и ги штити клетките на црниот дроб.

Детоксикација на телото

Покрај заштитните својства, млечниот трн има и особено важна функција за поддршка на потенцијалот за детоксикација на црниот дроб. Може да биде особено важен за луѓето кои сакаат да се исчистат од штетните материи и да го заштитат своето тело од штетни надворешни фактори.

Поддршка за регенерација на црниот дроб

Во денешно време, црниот дроб е тело особено изложено на влошување. Преработената храна (богата со шеќер и заситени масти), загадувањето на водата и околината, сеприсутните стимуланси или недостатокот на движење значително ја оптоваруваат. Затоа не е толку важна само регенерацијата, туку и поддршката на црниот дроб. Додаток во исхраната Млечниот трн поддржува заштитни и регенеративни ефекти врз клетките на црниот дроб.

За кого е млечниот трн

  • За возрасни
  • За оние кои сакаат да обезбедат подобра функција на црниот дроб
  • За луѓе кои сакаат да го подобрат своето варење
  • За оние кои сакаат да одржат нормално ниво на гликоза во крвта
  • За оние кои сакаат да се грижат за својот кардиоваскуларен систем и срце

Употреба

Земете 1 капсула на ден со соодветна количина течност за време на оброк.

Нутритивни вредности

Состав во 1 капсула % РВ*
Екстракт од семе од млечен трн 500 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

78% екстракт од семе од млечен трн (Silybum marianum), лушпа од капсула [средство за застаклување – (хидроксипропил метилцелулоза)], средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Алергени

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, риба и кикирики.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Milk Thistle 90 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey Milk Thistle (90 капсули) 590 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори