Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Black Burn (90 Таблети)

Бренд:

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.790 ден.

Без ГМО ✔ 28 активни состојки ✔

BioTechUSA Black Burn е термогена формула за оптимизирање на метаболизмот на мастите што ги надополнува тренинзите и диетата за согорување маснотии.

Нето количина:  90 таблети | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме Black Burn?

 • Мега капсули – со 28 активни состојки
 • Секоја порција содржи 200 mg кофеин
 • Со 11 видови билни екстракти
 • вклучувајќи црн пипер во прав и екстракт од кајен пипер
 • Со 2 извори на Л-карнитин: Л-карнитин, Л-тартарат и ацетил-Л-карнитин
 • Со холин, HCA (од екстракт од овошје Garcinia cambogia) и CLA (конјугирана линолова киселина)
 • Со 2 типа на амино киселини: со L-тирозин и L-фенилаланин
 • Со 4 типа на микронутриенти: железо, јод, цинк, хром
 • Со 5 типа на витамини: витамин Б комплекс (витамини Б3, Б5, Б6, Б9 и Б12)

ФОКУСИРАЈ СЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ НА МАСТИ

Дали го обликувате вашето тело врз основа на план за вежбање, ја прилагодувате вашата исхрана на вежбање и свесно користите додатоци во исхраната? Дали ви оди добро, но резултатот сè уште не е совршен? Ако се стремите да бидете совршени, зачекорете на повисоко ниво! Изберете ја термогената формула која најдобро одговара на вашите цели!

BLACK BURN – ЕКСТРЕМЕН СОСТАВ КАДЕ ИМАМЕ СЕ ВКЛУЧЕНО! НАПРАВЕТЕ СЕ СО СОВОЈСТВО ЗА ПОСПЕКТАКУЛАРНИ, ПОДЕФИНИРАНИ ФОРМИ!

 1. Потрудете се за оптимален метаболизам на мастите!→Помеѓу активните состојки на Black Burn, цинкот придонесува за нормален метаболизам на масните киселини. Додека холинот е вклучен во нормалниот метаболизам на мастите.
 2. Енергирајте се!→ Меѓу витамините содржани во производот, ниацин, пантотенска киселина и витамин Б12 се вклучени во нормалниот метаболизам што произведува енергија и придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.
 3. Стимулација на сите нивоа!→ Содржината на железо и јод во Black Burn придонесува за одржување на нормалното ментално функционирање. Покрај тоа, јодот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем. Фолната киселина во производот (витамин Б9) придонесува за одржување на нормалната психолошка функција.
 4. Оптимизирајте го вашиот апетит! →Содржината на хром во производот придонесува за одржување на нормалното ниво на гликоза во крвта.

Без вишок – само прецизно измерената супстанција!

На кого го препорачуваме Black Burn?

 • За вас, ако сакате да ги гледате дополнителните тегови само на шипката, а не на себе.
 • Ако барате високо термогенски производ.
 • Во време кога само последните сантиметри те делат од целта.

Што содржи дел од Black Burn?

Покрај основните витамински и минерални комплекси на Black Burn Fat-Burner, во производот има популарни состојки како Л-карнитин, Л-тирозин, CLA, HCA или инозитол. Меѓу диверзифицираните активни состојки на производот, има 11 растителни екстракти како што се кајен пипер, црн пипер, корен Coleus forskohlii, лист од зелен чај, зелено кафе и гуарана. Последните 3 растителни екстракти служат и како природен извор на кофеин, но ние исто така го збогативме со додаден безводен кофеин за да можете да добиете уште повеќе енергија со вашите тренинзи.

Употреба

Земете 3×1 капсули 30 минути пред оброк со голема чаша вода (300 до 500 ml). Не користете го пред спиење. Не ја надминувајте препорачаната количина на потрошувачка!

Нутритивна вредност

Дополнителни факти / Дневна количина: 3 капсули
во 3 капсули NRV* 3 капсули
Природна термо и енергија
Екстракт од какао

– од кои теобромин

400 mg

160 mg

**

**

Екстракт од зелено кафе

– од кои хлорогена киселина

210 mg

105 mg

**

**

Подготовка на екстракт од гуарана 200 mg **
Екстракт од зелен чај

– од кои полифеноли

150 mg

57 mg

**

**

Екстракт од Coleus forskohlii

– од кои форсколин

90 mg

12 mg

**

**

Екстракт од глуварче 72,8 mg **
Екстракт од Polygonum cuspidatum

– од кои ресвератрол

45 mg

42,8 mg

**

**

Црн пипер во прав 5 mg **
Екстракт од кајен пипер 4,75 mg **
Пантотенска киселина 5,3 mg 88%
Ниацин (како никотинска киселина) 4,3 mg 27%
Витамин Б12 2,2 μg 88%
Метаболизам на масни киселини
Л-карнитин (од Л-карнитинЕЛ-тартарат, ацетил-Л-карнитин) 371 mg  

**

Холин цитрат

– од кои холин

252 mg

86 mg

**

**

CLA (конјугирана линолова киселина) 90 mg **
Екстракт од гарсинија камбоџа

– од кои HCA

150 mg

90 mg

**

**

Кверцетин (од екстракт од Sophora japonica) 94 mg **
Цинк 5,7 mg 57%
Витамин Б6 1,1 mg 79%
Хром 25 μg 63%
Синтетички стимуланс и ментален комплекс
Л-тирозин 300 mg **
Инозитол 300 mg **
Кофеинот

– од безводен кофеин

– од подготовка на екстракт од гуарана

– од екстракт од зелен чај

– од екстракт од зелено кафе

200 mg

150 mg

20 mg

9 mg

21 mg

**

**

**

**

**

Л-фенилаланин 150 mg **
Железо 12 mg 86%
Фолна киселина 187 μg 94%
Јод 71,8 μg 48%
*Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.
**Не е утврден NRV

Состојки

Л-карнитин L-тартарат 12,4%, лушпа од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], екстракт од семе од какао, Л-тирозин , инозитол 7,4%, холин цитрат 6,4%, екстракт од зелено зрна кафе, подготовка на екстракт од семе од гуарана (природен екстракт од гуарана, кофеин), средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), безводен кофеин 3,7%, CLA во прав 3,7 % [глицериди (богати со CLA), цврсти материи од пченкарен сируп, натриум казеинат (содржи млеко), средство против стврднување (силициум диоксид), стабилизатор (калиум фосфати)], екстракт од овошје Garcinia cambogia, L-фенилаланин, екстракт од лист од зелен чај, Екстракт од корен од Coleus forskohlii, кверцетин (од екстракт од цветни пупки Sophora japonica), екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale) (екстракт од глуварче, малтодекстрин), ацетил-L-карнитин 1,1%, екстракт од корен од Polygonum cuspidatum, железен фумарат, цинк оксид, D- пантотенат, калциум, екстракт од овошје од кајен пипер, овошен прав од црн пипер, никотинска киселина, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, хром (III) хлорид, калиум јодид. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

ЧУВАЊЕ

Чувајте го производот добро затворен на ладно и суво место. По отворањето, не отстранувајте ја силициумската кеса!

Дистрибуиран од BioTech USA Kft. 1033 Будимпешта, Huszti út 60., Унгарија.

Предупредувања

Чувајте го производот подалеку од дофат на мали деца! Додатокот во исхраната не заменува урамнотежена, разновидна исхрана и здрав начин на живот. Содржи кофеин (200 mg / 3 капсули). Не може да се конзумира во ист ден како и другите производи кои содржат зелен чај. Дневната потрошувачка на EGCG (епигалокатехин-3-галат) не треба да достигне или надминува 800 mg на ден. Неговото консумирање не се препорачува за деца, бремени жени и доилки, срцеви болни, лица со висок крвен притисок, како и чувствителност на кофеин, познати основни болести и оние кои земаат лекови! Секогаш читајте го предупредувањето на етикетата на производот при купување и пред потрошувачка!

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: BioTechUSA Black Burn (90 Таблети) Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.790 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори