Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Protein Cream White Chocolate, 400g

Бренд:

Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.

Без глутенБез палмово маслоБез шеќер

Намаз со вкус на бело чоколадо со крцкави парчиња ориз и пченка, протеин од сурутка и засладувачи.

Нето количина: 400g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме BioTechUSA Protein Cream?

  • Со 15% содржина на протеини
  • Со концентрат од протеин од сурутка
  • Со крцкави парчиња ориз и пченка
  • Без глутен
  • Без палмино масло
  • Без конзерванси

1 ВКУС + 1 ВКУС = 3 ВКУСОВИ

BioTechUSA Protein Cream веќе е одличен избор за оние кои имаат сладок заб, но се придржуваат до здрав начин на живот. Имаме одлична вест за нив, бидејќи нашата палета на производи се прошири со нов вкусен вкус: BioTechUSA Protein Cream сега е достапен во вкус на бело чоколадо! Како што е нашиот класичен намаз со вкус на какао-лешник, тој исто така е совршена алтернатива за добрите без глутен или како полнење за фит колачи. Но, можете да го јадете и самостојно! И, се разбира, има нешто дополнително во него; BioTechUSA Protein Cream содржи крцкави зрна (ориз, пченка) и благодарение на нивната крцкава текстура, тие го подигнуваат искуството со потрошувачката на следното ниво. Не содржи додаден шеќер, но со него можете лесно да го поддржите внесот на протеини!

Ослободете ја вашата фантазија, јадете ја како што сакате и дозволете интензивниот вкус на бело чоколадо да ве шармира! Ако просекот не е доволно добар за вас, комбинирајте ги нашите два протеински крема и ќе имате 3 различни вкусови!

Се препорачува протеински крем

  • ако сакате да го направите вашиот план за оброци пошарен
  • ако барате алтернатива за намазот од какао-лешник, кој содржи протеин од сурутка
  • ако сакате да се откажете од додадениот шеќер, но не и од слатките вкусови
  • ако пробате посебен вкус наместо какао-лешник

Употреба

Има многу начини да го искористите, уживајте како сакате! На пример, додадете го во вашиот појадок.

Препорачаната големина на порцијата е 15 g. Добро промешајте пред употреба. Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство.

Како да се чува протеинскиот крем?

Чувајте го цврсто затворено на ладно и суво место. Консумирајте во рок од 4 недели по отворањето.

Може да содржи траги од соја, јаткасти плодови и лешник. Додатоците во исхраната не ја заменуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивна вредност

Нутриционистички факти 100 g RI* (100 g)
Енергија 1973 kJ/475 kcal 24%
Масти 30 g 43%
– од кои заситува 5.6 g 28%
Јаглехидрати 48 g 18%
– од кои шеќери 13 g 14%
– од кои полиоли 31 g **
Протеин 15 g 31%
Сол 0.34 g 6%

*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal)./**Не е утврдена вредност на RI.

Состојки

засладувач (малтитоли), растителни масла и масти (сончогледово масло, масло од репка, шеа путер, кокосова маст), обезмастено млеко во прав, концентрат од протеин од сурутка 11,5%, крцкани житарки 6% (екструдирано оризово брашно, екструдирани пченкарни трици), сурутка во прав 4,4 %, емулгатори (лецитини), ароми. Може да содржи траги од јаткасти плодови и кикиритки. Proteinski Krem. Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство.

НАЈДОБРО ПРЕД (ден/месец/година): Видете на врвот на шишето. Чувајте го производот цврсто затворен на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина. Откако ќе се отвори, консумирајте го во рок од 4 недели. Промешајте пред употреба.

Дистрибуирано од BioTech USA Kft. 1033 Будимпешта, Huszti út 60., Унгарија.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

biotech usa protein cream white chocolate 400g suplementi kremovi makedonija
Гледате: BioTechUSA Protein Cream White Chocolate, 400g Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори