Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Thermobooster Compressed (60 Caps.)

Бренд:

Original price was: 1.290 ден.Current price is: 1.090 ден.

A mixture of active substances with maximum effect, in easily absorbable capsules for an exact dosage.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Нутритивни факти

Во 100g Во 1 капсула Во 2 капсули
B.U.R.N.E.R. мешавина: 84,7 g 1071 mg 2142 mg
   од која Л-тирозин 31,6 g 400 mg 800 mg
   од која екстракт од зелен чај 21,8 g 275 mg 550 mg
   од која екстракт од Garcinia cambogia 15,8 g 200 mg 400 mg
   од која екстракт од зелено кафе 5,9 g 75 mg 150 mg
   од која екстракт од црн пипер 0,4 g 5 mg 10 mg
   од која кофеин 9,7 g 100 mg 200 mg
   од која коензим Q10 1,3 g 16 mg 32 mg

1 капсула: 1264 mg. Нето маса: 75,8 g

Thermobooster Compressed Caps. Додаток на исхраната. Содржи кофеин (200 mg / 2 капсули) – не се препорачува за деца, бремени жени или доилки.

Препорачана доза: земете 1-2 капсули дневно, секогаш на празен стомак пред оброк или 30 минути пред било каква физичка активност. Користете во рок од 2-3 месеци, а потоа направете пауза од употребата на производот во рок од 3 недели. Максималната дневна доза е 2 капсули. Не користете пред спиење. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не ги џвакајте капсулите!

Состојки: Л-тирозин, екстракт од зелен чај (50% полифеноли), екстракт од Garcinia cambogia (50% хидроксицитрична киселина, 5% гарцинол) – Garcitrin®, желатинска капсула (желатин, средства за боење: титаниум диоксид и железен оксид), кофеин, екстракт од зелено кафе (47% хлорогена киселина, 52% полифеноли) – Svetol®, средство за набабрување магнезиум стеарат, коензим Q10, средство против стврднување силициум диоксид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®.

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Чувајте надвор од дофат на деца! Да се чува на суво место на температура што не надминува 25°C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Thermobooster Compressed (60 Caps.) Original price was: 1.290 ден.Current price is: 1.090 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори