Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Universal Animal Cuts Powder

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 4.200 ден.Current price is: 3.490 ден.

Animal Cuts Powder е следното ниво кога станува збор за врвни термогени согорувачи на маснотии. Додека повеќето прашоци за согорување маснотии се само натоварени со стимуланси за да ве натераат да го „почувствувате“ производот и да „мислите“ дека е најдобар, Cuts Powder е поддржан од вистинско истражување за состојки кои всушност помагаат во согорувањето на маснотиите.

  • 42 порции
  • Комплетна се-во-едно формула Fatburner
  • Повеќе од 15 активни состојки

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Universal Animal Cuts Powder – комплетно согорување и сечење маснотии

Animal Cuts Powder е додаток за уништување на следното ниво кога станува збор за врвни термогени согорувачи на маснотии. Додека повеќето прашоци за согорување маснотии се само натоварени со стимуланси за да ве натераат да го „почувствувате“ производот и да „мислите“ дека е најдобар, Cuts Powder е поддржан од вистинско истражување за состојки кои всушност помагаат во согорувањето на маснотиите.

Придобивки

  • До 200 mg кофеин по порција
  • содржи 2 типа на карнитин и 2 типа на тирозин
  • додадени растителни екстракти
  • збогатен со холин, таурин и фосфатидилсерин

Стогот базира на нашата мешавина за сечење карнитин, која се состои од ацетил Л-карнитин и Л-карнитин титрат, две форми на карнитин кои имаат докажано искуство во намалувањето на масните клетки. Исто како и пакувањето со додатоци, Cuts Powder користи и малку билки како екстракт од лисја од зелен чај и повеќе за да му дадете удар на вашиот метаболизам во задниот дел, како и комплекс за испуштање вода за да се исфрли вишокот тежина на вода и да му даде на корисникот дека „се намалува “ погледнете. Ние користиме два типа на тирозин (амино киселина поврзана со подобрен фокус) за да се осигураме дека ќе останете ангажирани и зонирани за време на кардио и вежбање. Последно, но секако не и најмалку важно, холин битартратот беше вклучен за да го подобри задржувањето на карнитинот и да го направи производот поефективен.

Cuts Powder може да се користи подеднакво од жените и мажите како ваш главен додаток за управување со тежината, што го прави дел од вашиот тренинг режим кој треба да вклучува правилна исхрана, добри навики за подготовка на оброци и секојдневно вежбање. Вкусните вкусови вклучуваат портокалово манго, сино ледено поп и јагода лубеница. Ако сте во бизнисот со согорување на телесните масти, бодибилдинг, слабеење и губење на дополнителна тежина, Animal Cuts Powder е за вас.

Употреба

Animal Cuts е моќен термоген прав за согорување на маснотии. Измешајте 1 заоблено купче со 240 – 300 ml од вашиот избор на пијалок. Земете 1 порција по будењето и уште една порција 4-6 часа подоцна. Секоја порција треба да се зема на празен стомак непосредно пред оброкот и да остане добро хидрирана додека го користите производот. Следете го циклусот 3 недели на 1 недела одмор. По неделата на одмор, можете повторно да почнете. За оптимални резултати, задолжително комбинирајте се со правилна исхрана за согорување на маснотии.

Информации за исхраната

248 – 265 g Blue Ice Pop
Големина на порција: 5,9 g
Порции по контејнер: 42
Информации за исхрана По порција (5,9 g) РВ% *
Енергија 0 kJ / 0 kcal **
Масти 0 g **
Јаглехидрати 0 g **
Протеини 0 g **
Сол 0 g **
Холин (како битартрат) 185 mg 34%
Метаболички и стимулативни комплекси
Мешавина од карнитин 1500 mg **
Ацетил Л-карнитин 750 mg **
Л-карнитин тартарат 750 mg **
Кофеин 200 mg **
Мешавина на билни екстракти 150 mg **
(екстракт од лист од зелен чај, екстракт од лист од чај од Улонг, екстракт од лист од црн чај (полифеноли) (Camellia sinensis), екстракт од зрна кафе (полифеноли), екстракт од лист од бел чај, екстракт од корен од Coleus forskohlii)
Ноотропски и тироиден комплекс
Мешавина на тирозин 1000 mg **
N-ацетил L-тирозин 500 mg **
L-тирозин 500 mg **
Л-таурин 1000 mg **
Холин битартрат 500 mg **
Фосфатидилсерин (SerinAid®) 50 mg **
Хуперзин А 100 mcg **
(Екстракт од Huperzia serrata (цела трева))
Комплекс за пролевање вода
Прашок од корен од глуварче (Taraxacum officinale) 100 mg **
Прашок од листовите Arctostaphylos uva-ursi 100 mg **
* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal)
** РВ% не е одредено

Други состојки: Лимонска киселина, инулин, природни и вештачки ароми (син мраз поп), јаболкова киселина, силициум диоксид, калциум силикат, сукралоза, ацесулфам калиум, Е133. Средствп против стврднување Е102(**).

Информации за алергени

Содржи соја или производи од неа.

Зелен чај

Не користете повеќе од 800 mg во вашата дневна исхрана. Овој производ содржи 300 mg по дневна порција. Не користете на празен стомак.

Кофеин

Содржи 220 mg кофеин по порција.

Предупредување

Не е за употреба од лица на возраст под 18 години. Чувајте го на дофат на деца. Ова е додаток на храна и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Не користете ако сте бремени или доите. Ако не сте во добра здравствена состојба, најдобро е да се консултирате со лекар пред да го користите овој производ. Не ја надминувајте наведената препорачана дневна доза. Да се чува на ладно и суво место не на директна сончева светлина.

(**) E102 Може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Blue Ice Pop

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Universal Animal Cuts Powder Original price was: 4.200 ден.Current price is: 3.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори