Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend BCAA Compressed Caps

Бренд:
Шифра: N/A

250 ден1.000 ден

Есенцијалните амино киселини со разгранет ланец се во форма на лесно растворливи капсули. Удобно и елегантно пакување кое нуди и висока доза на BCAA во секоја капсула.

  • Сооднос 2:1:1 BCAA
  • 1100 mg BCAA по капсула
  • лесно апсорбирачко куќиште за капсула
  • ефективна употребливост од страна на организмот

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tag:

Опис

100 g 6 капсули
L-leucine 50 g 3 300 mg
L-isoleucine 25 g 1 650 mg
L-valine 25 g 1 650 mg
1 капсула: 1300 mg
Нето маса: 156 g

Состав: Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, желатинска капсула (желатин, средства за боење титаниум диоксид и железен оксид), средство за зголемување магнезиум стеарат, средство против стврднување силикон диоксид.

Наменето за: дополнување на тренинг, за интензивно тренирање спортисти.

Препорачана доза: земете 3 капсули 30 минути пред физичката активност и 3 капсули веднаш по физичката активност. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Предупредување: Додаток во исхраната, формулиран специјално за спортисти. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца, бремени или доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се ​​чува на суво место, на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 30 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend BCAA Compressed Caps 250 ден1.000 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори