Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Optimum Nutrition Essential Amino Energy

Бренд:
Шифра: 2568

1.490 ден

Со оптимална исхрана ESSENTIAL AMIN.O. ЕНЕРГИЈА можете да добиете енергија + фокусирање за да ги постигнете своите цели и да преземете се што ви фрла животот. ESSENTIAL AMINO ENERGY е научно дизајнирана да ги поддржи вашите енергетски потреби и вашиот долгорочен тренинг.

  • Нето содржина: 270 g ℮ | 30 дози
  • 5 g амино киселини по порција
  • 100 mg кофеин
  • Витамин Ц
  • Енергија во секое време
  • Подобрен фокус

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ ОД САМО ЕНЕРГИЈА

Една порција ESSENTIAL AMIN.O ENERGY ја зголемува енергијата и будноста со 100 mg кофеин од природни извори и излив на вкус што ќе се радувате да го измешате во ладна вода во секое време. Земете када од 30 порции заедно до теретана или канцеларија – каде и да ве однесе вашиот напорен ден.

Подготвен за мешање Аминокиселински додаток за храна во прав со кофеин и витамин Ц, со засладувачи.

*Витаминот Ц придонесува за нормален метаболизам кој дава енергија. Кофеинот придонесува до зголемена будност и подобрена концентрација.

Предложена употреба

Во 330 мл ладна вода додадете 2 дози (9 g) и измешајте.

*Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца. Содржи кофеин (100 mg/доза). Не се препорачува за деца или бремени жени.

Fruit fusion flavour

Додаток во исхраната, прав со амино киселини и кофеин, со засладувачи.

Хранлива материја По порција (9 g)
Енергија 118 kJ/28 kcal
Масти 0 g
од кои заситени масти 0 g
Јаглехидрати 0 g
од кои шеќери 0,2 g
Влакна 0 g
Протеини 0 g
Сол 0 g
Хранлива материја По порција (9 g)
Витамин Ц 24 mg (30%)*
Амино киселини 5,0 g
Л-глутамин 1000 mg
Л-аргинин 500 mg
Таурин 500 mg
Бета-аланин 350 mg
L-тирозин 250 mg
Л-хистидин 200 mg
L-лизин хидрохлорид 200 mg
Амино киселини со разгранет ланец 2,0 g
Л-леуцин 1000 mg
L-изолеуцин 500 mg
Л-валин 500 mg
Кофеин 100 mg
Екстракт од зелен чај 100 mg
Екстракт од зелено кафе 25 mg

*Референтен внес

Состојки

Fruit Fusion

мешавина на аминокиселини (L-глутамин, L-леуцин, таурин, L-аргинин, L-изолеуцин, L-валин, бета-аланин, L-тирозин, L-хистидин, L-лизин хидрохлорид, емулгатор (сончоглед лецитин)), киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина, L-винска киселина), ароми, бои (црвена цвекло, куркумин, каротини), инулин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), згуснувачи (натриум карбокси метил целулоза, ксантанска гума, карагенан), анти – средства за стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), екстракт од лист од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze), природен кофеин, L-аскорбинска киселина (вит. Ц), екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L.)

Lemon Lime

мешавина на аминокиселини (L-глутамин, L-леуцин, таурин, L-аргинин, L-изолеуцин, L-валин, бета-аланин, L-тирозин, L-хистидин, L-лизин хидрохлорид, емулгатор (сончоглед лецитин)), киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина, L-винска киселина), арома, боја (куркумин), инулин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), згуснувачи (натриум карбокси метил целулоза, ксантанска гума, карагенан), агенси против стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), екстракт од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze), природен кофеин, спирулина во прав, L-аскорбинска киселина (вит. Ц), екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L.)

Orange Cooler

мешавина на аминокиселини (L-глутамин, L-леуцин, таурин, L-аргинин, L-изолеуцин, L-валин, бета-аланин, L-тирозин, L-хистидин, L-лизин хидрохлорид, емулгатор (сончоглед лецитин)), киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина, L-винска киселина), ароми, бои (каротини, куркумин, црвено цвекло), инулин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), згуснувачи (натриум карбокси метил целулоза, ксантанска гума, карагенан), анти – средства за стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), екстракт од лист од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze), природен кофеин, L-аскорбинска киселина (вит. Ц), екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L.)

Совети за алергии

може да содржи траги од млеко, глутен, јајце, соја, јаткасти плодови и кикирики

Складирање

Да се чува на ладно, суво и подалеку од дофат на мали деца. За сериски код/најдобро пред крај: видете го пакувањето.

Предупредувања

Содржи кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Fruit Fusion, Lemon Lime, Orange Cooler

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Optimum Nutrition Essential Amino Energy 1.490 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори