Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

ON Gold Standard BCAA Train + Sustain

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.290 ден.Current price is: 1.590 ден.

BCAA, подготвен за мешање во прав за додаток на храна со витамин Ц, цинк, магнезиум и засладувач.

  • Нето содржина: 266 g ℮ | 28 порции
  • За намалување на заморот и имунолошка поддршка*
  • 5 g висококвалитетен BCAA во сооднос 2:1:1 по порција
  • 374 mg електролити по порција

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

ПРОДОЛЖЕТЕ СО Optimum Nutrition GOLD STANDARD ПОДДРШКА НА МУСКУЛИТЕ И НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАМОРОТ ЗА ВРЕМЕ НА ТРЕНИНГ

За време на тренингот, Optimum Nutrition GOLD STANDARD BCAA™ може да ви помогне да продолжите додека го поддржувате вашиот имунолошки систем и го намалувате заморот, за да можете да го извлечете максимумот од вежбањето и да бидете подготвени повторно да одите. Прашокот е формулиран да биде многу за пиење со лесни вкусови за да се поттикне постојано пиење во текот на продолжените тренинзи. Останете во играта.

Подготвен за мешање во прав за додаток на храна со BCAA, витамин Ц, цинк, магнезиум и засладувач.

*Витаминот Ц и цинкот придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем. Магнезиумот придонесува за намалување на замор и замор.

Придобивки

  • 5 g BCAA во сооднос 2:1:1 Витаминот Ц и цинкот го поддржуваат имунитетот
  • Магнезиум за поддршка на мускулите
  • Магнезиум и витамин Ц за намалување на замор и замор
  • Уникатна формула која содржи Rhodiola rosea и цинк
  • Лесни, освежителни и лесно за пиење
  • Сертифициран производ со информиран избор

Предложена употреба

Измешајте 2 заоблени топки со 350 ml ладна вода. BCAA може да се додаде во вашиот шејк од протеин од сурутка, дневниот овошен сок или смути.

*Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца.

Оптимална исхрана – GOLD STANDARD BCAA

Вкус на киви од јагода

Хранливи состојки 2 порции (9,5 g)
Амино киселини со разгранет ланец 5,0 g
Л-леуцин 2,6 g
L-изолеуцин 1,2 g
Л-валин 1,2 g
Родиола Розеа Л. 200 mg
Витамин Ц 80 mg (100%)*
Хлорид 184 mg (23%)*
Магнезиум 114 mg (30%)*
Цинк 10 mg (100%)*
Натриум 76 mg

*Референтен внес

Состојки

Мешавина на аминокиселини со разгранет ланец (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин, емулгатор (сончоглед лецитин)), киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина, L-винска киселина), ароми, екстракт од корен од Rhodiola rosea (Sedum roseum (L .) Scop.), L-аскорбинска киселина (вит. C), средства против стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), натриум хлорид, магнезиум оксид, боја (црвена цвекло), калиум хлорид, засладувач (сукралоза), цинк оксид

Совети за алергија

Може да содржи траги од млеко, глутен, јајце, соја, јаткасти плодови и кикирики

Препорачана употреба

Измешајте 9,5 g (~2 заоблени топки) со 350 ml ладна вода. Препорачана потрошувачка од 1 порција на ден.
Совети за чување

По отворањето цврсто затворете. Да се чува на ладно, суво и подалеку од дофат на мали деца. За сериски код/најдобро претходно: видете го пакувањето.

Дополнителни информации

Додатокот на храна не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Нето содржина: 266 g ℮ – 28 порции

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple Pear, Peach & Passionfruit, Raspberry & Pomegranate, Strawberry Kiwi

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: ON Gold Standard BCAA Train + Sustain Original price was: 2.290 ден.Current price is: 1.590 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори