Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BiotechUSA GH Regulator

Бренд:

990 ден

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без лактоза ✔

Капсула за додаток на храна со 3 аминокиселини и витамин Б6 за регулирање на хормоните.

Нето количина: 120 капсули | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто препорачуваме регулатор на хормони за GH?

  • Аргинин, орнитин и лизин
  • Витаминот Б6 придонесува за хормоналната активност

Хормонот за раст, или скратено GH, е протеин кој се состои од 191 аминокиселина, произведена во предната хипофиза. Една од неговите карактеристични функции е тоа што придонесува за раст на телото во адолесценцијата. Ослободувањето на GH, произведено за време на спиењето, е регулирано од хипоталамусот. Бидејќи ја стимулира синтезата на протеини и ги разградува резервите на маснотии, дефинитивно треба да се смета за хормон со „позитивен“ ефект. Од година во година од околу 35-40 годишна возраст, мускулната маса постепено се намалува, а во исто време, сепак, содржината на маснотии во нашето тело расте. Овој процес може да се припише на високо намалените нивоа на GH. Најефективен и најбезбеден начин да се зголеми нивото на овој хормон е, според тоа, да се подобри неговото производство во телото.

Регулаторот на хормонот GH содржи аргинин хидрохлорид (AHCl) и L-орнитин хидрохлорид како извор на L-аргинин амино киселина и L-орнитин, во сооднос од речиси 2:1, соодветно. Тоа е формула направена со Л-лизин амино киселина и витамин Б6. Витаминот Б6 придонесува за намалување на заморот и заморот, како и за регулирање на хормоналната активност. Помага и за нормален метаболизам на протеини и гликоген, како и за одржување на нормална психолошка функција

Препорачуваме GH хормонски регулатор и за мажи и за жени ако:

  • правилниот состав на телото (висока мускулна маса, ниски телесни масти) е важен за вас
  • растете чиста мускулна маса
  • редовно вежбате
  • сакате да ги намалите ефектите од претренирањето
  • се на возраст над 40 години
  • се чувствителни на лактоза
  • се чувствителни на глутен

Зошто се корисни амино киселините?

Амино киселините се градежни блокови на една од нашите основни хранливи материи, протеините, кои вообичаено се наоѓаат насекаде во човечкото тело. Постојат некои аминокиселини кои човечкото тело е способно да ги произведе (несуштински амино киселини), додека амино киселините кои припаѓаат на другата група (есенцијални амино киселини) се внесуваат со храната. Од сите различни амино киселини, само 20 придонесуваат за обликување на структурата на протеините. Амино киселините се од витално значење за сите телесни функции како што се варењето, функцијата на црниот дроб или заздравувањето на раните. Амино киселините ја одржуваат кожата, лигаментите, мускулите, тетивите, внатрешните органи, жлездите, косата и ноктите. Тие исто така придонесуваат за производство на хормони, како и невротрансмитирачки супстанции и ензими. Освен тоа, тие се и важен надворешен извор на енергија.

Како и сите производи на BioTechUSA, GH хормонскиот регулатор се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

Употреба

Земете 4 капсули дневно пред спиење.

Нутритивните вредности

Дневна количина: 4 капсули
во 4 капсули NRV** (во 4 капсули)
Л-Аргинин хидрохлорид

– од кои L-Аргинин

976 mg

807 mg

***

***

Л-Орнитин хидрохлорид

– од кои L-Орнитин

600 mg

470 mg

***

***

Л-лизин хидрохлорид

– од кои L-лизин

450 mg

360 mg

***

***

Витамин Б6 1,4 mg 100%
**Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. ***Не е утврдена вредност на NRV.

Дистрибуирано од BioTech USA Kft., 1033 Budapest, Kiscsikós köz 11., Унгарија, ЕУ. Нето тежина: 82,1 g/120 капсули.

Состојки

Л-Аргинин хидрохлорид 43%, Л-Орнитин хидрохлорид 27%, обвивка од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатори на киселост (амониум хидроксид, калиум хидроксид)], Л-лизин хидрохлорид 20% , средство за зголемување (целулозен гел), средство против стврднување (силициум диоксид), пиридоксин хидрохлорид. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Biotech GH Regulator 120 capsules Powerhouse Shop
Гледате: BiotechUSA GH Regulator 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори