Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition BCAA Xpress, 700g

Бренд:
Шифра: N/A

2.190 ден

Без шеќер ✔ Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Scitec Nutrition BCAA Xpress се состои од амино киселини L-леуцин, L-изолеуцин и L-валин во оптимален сооднос. Аминокиселините BCAA со разгранет ланец се есенцијални аминокиселини бидејќи телото не може само да ги произведе. Затоа, тие мора да се консумираат преку храна или додатоци. Scitec Nutrition BCAA Xpress е идеален за спортисти за време на интензивен тренинг. Добијте ги вашите омилени примероци од Scitec Nutrition BCAA Xpress онлајн во продавницата за создавање мускули сега!

Нето содржина: 700g | 100 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

BCAA Xpress – пијалок во прав со леуцин, изолеуцин и валин

  • Без шеќер*
  • Без глутен **
  • Без лактоза***
  • Содржи сооднос 2:1:1 на амино киселини со разгранет ланец
  • 5 g чист BCAA по порција

Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се важна група есенцијални амино киселини кои се состојат од леуцин, изолеуцин и валин. BCAA се меѓу деветте есенцијални амино киселини за луѓето, бидејќи нашето тело не може да ги произведе. Нивниот единствен извор е нашата секојдневна храна или додатоци на храна. Од друга страна, тие сочинуваат 35% од есенцијалните амино киселини во мускулните протеини. Леуцин, изолеуцин и валин се незаменливи аминокиселини обезбедени со мешан внес на протеини во исхраната од различни извори.

Придобивки

  • силен анаболен и антикатаболичен ефект
  • директно ја стимулира синтезата на протеините
  • подобрена растворливост и вкус
  • ја подобрува регенерацијата

BCAA може да се консумираат и како додатоци на храна, особено предложени околу интензивни тренинзи или физичка работа.

BCAA XPRESS содржи сооднос 2:1:1 на леуцин, изолеуцин и валин; и бидејќи е во форма на пијалок во прав, како течност, може да се апсорбира побрзо од формулата за таблети. Исто така, може лесно да се пие за време на тренингот.

Препорачана доза

Измешајте една порција (7 g = ¾ топка) прашок BCAA Xpress со 300 ml вода. Користете пред, за време или после тренинг или помеѓу оброците.

Нутритивни вредности

Активни состојки по порција (7 g)
БЦАА  5000 mg
– од кои L-леуцин  2500 mg
– од кои L-изолеуцин  1250 mg
– од кои L-Valine  1250 mg

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal)

Состојки

Apple

Л-леуцин, регулатор на киселост: лимонска киселина, Л-изолеуцин, Л-валин, вкус на јаболко, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), декстроза, екстракт од слад (од јачмен), боја: рибофлавин.

Cola Lime

L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин, декстроза, вкус (кола), регулатор на киселост: лимонска киселина, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), боја: сулфитен амонијак карамел.

*може да влијае на вниманието и активноста на децата.

Информации за алергени

Не содржи алергени.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec BCAA Xpress. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple, Cola Lime

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition BCAA Xpress Apple, 700g Suplementi za zakrepnuvanje mk
Гледате: Scitec Nutrition BCAA Xpress, 700g 2.190 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори