Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 2350g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 4.490 ден.Current price is: 3.690 ден.

Без глутен ✔ Без аспартам ✔ Без ГМО ✔

Протеински пијалок со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, ензими и засладувачи кој придонесува за раст и одржување на мускулната маса. Секоја порција 100% Whey Protein Professional содржи 22 g протеини, 1,4 g шеќер и само 2 g масти. Со дополнителни амино киселини (Л-леуцин, Л-глутамин) и дигестивни ензими (папаин и бромелаин).

Нето количина: 2350 g | 78 x 30 g порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

100% Whey Protein Professional

  • со извор на азот и амино киселини
  • со дигестивни ензими
  • со инстант протеини од сурутка
  • без глутен***

Како нашето тело гради мускули

Исто како што не можете да изградите куќа без градежни материјали, на нашето тело исто така му требаат есенцијални хранливи материи за да изгради мускули. Можете ли да замислите што би се случило на градилиште каде циглите пристигнуваат доцна иако сè друго е поставено за да се изгради куќата? Вашето тело нема да може да изгради мускули, освен ако не бидете сигурни дека потребните хранливи материи се достапни.

100% Whey Protein* Содржината на Whey Protein на Professional придонесува за оптимален раст и одржување на мускулите и за одржување на нормалната структура на коските**. Протеинот е за нашето тело како што се тулите на градилиштето. Уште повеќе, додадовме дополнителни амино киселини (леуцин, глутамин, аргинин и таурин) во формулата како додаток на оригиналните амино киселини, како и дигестивни ензими како што се Папаин и Бромелаин.

100% Whey Protein Professional сега е исто така без глутен. Понатаму, можете да изберете од широк спектар на вкусови кои се движат од традиционални до многу посебни.

* 100% од протеините се од сурутка.
** Научно поткрепени тврдења одобрени од Европската управа за безбедност на храната (ЕФСА).
*** Без глутен според прописите на Европската Унија.

Употреба

Земете една порција дневно (30 грама = ¾ дозерка) измешана во 250 мл вода после тренинг во деновите на тренинг или во кое било време во текот на денот во деновите за одмор.

Нутритивните вредности

1 порција: 30 g | 5 лажички по порција (30 g) РВ% *
Калории 484 kJ / 114 kcal 6%
Масти 1,8 g 3%
– од кои заситени 1,0 g 4%
Јаглехидрати 2,5 g 1%
– од кои шеќер 1,8 g 2%
Протеини 22 g 44%
Сол 0,39 g 7%
Амино киселинска матрица 1300 mg **
Леуцин 100 mg **
L-Глутамин 210 mg **
Таурин 990 mg **
Мешавина од дигестивни ензими 24 mg **
Бромелаин 12 mg **
Папаин 12 mg **

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal) | ** РВ не е одреден

Состојки

Chocolate

Инстант протеини од сурутка 85% {концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат на протеин од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)]}, таурин 3,3%, какао со намалена маснотија , Л-аргинин 1,7%, Л-глутамин 1,7%, сол, згуснувач (ксантанска гума), Л-леуцин 0,3%, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), средство против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% ( 1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Chocolate Cookies & Cream

Инстант протеини од сурутка 88% {Концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)]}, таурин 3,3%, арогени 1,7%, Л-глутамин 1,7%, сол, какао во прав со намалени масти, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, агенс против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас. % (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Chocolate Hazelnut

Инстант протеини од сурутка 86% {Концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат на протеин од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)]}, таурин 3,3%, намалена содржина на масти , ароми, Л-аргинин 1,7%, Л-глутамин 1,7%, сол, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, средство против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас70. % (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Salty Caramell

Инстант протеини од сурутка 86% {Концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, таурин 3,3%, сол 2%, Л-аргин 1,7%, Л-глутамин 1,7%, боја (карамел со амонијак), згуснувач (ксантанска гума), Л-леуцин 0,3%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), средство против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% ( 1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Strawberry White Chocolate

Инстант протеини од сурутка 86% {Концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат од протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, 3%, таурин. Аргинин 1,7%, Л-глутамин 1,7%, сол, киселина (лимонска киселина), згуснувач (ксантанска гума), концентрат од цвекло во прав [малтодекстрин, концентрат од цвекло, киселина (лимонска киселина)], засладувачи (ацесулфам Л-сукралоза), Леуцин 0,3%, Средство против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Vanilla

Инстант протеини од сурутка 85% {концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат на протеин од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, таурин 3,3%, (јогурт) прашок од јогурт. , Л-аргинин 1,7%, Л-глутамин 1,7%, сол, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, средство против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% ( 1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Vanilla Very Berry

Инстант протеини од сурутка 87% {Концентрат на протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)], изолат од протеин од сурутка (млеко) [Емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, таурин 3,3%, 1.7 аргин. %, Л-глутамин 1,7%, сол, згуснувач (ксантанска гума), Л-леуцин 0,3%, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), средство против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g) , Папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg), Бои (Carmoisine2, Brilliant Blue FCF).

2 Carmoisine: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Информации за алергени

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: Scitec Nutriticion 100% Whey Protein Professional. Потекло: Будимпешта, Унгарија.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Chocolate Cookies & Cream, Chocolate Hazelnut, Salted Caramel, Strawberry White Chocolate, Vanilla, Vanilla Very Bery

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition 100% Whey Professional Proteini 2350g Chocolate Powerhouse Suplementi mk
Гледате: Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 2350g Original price was: 4.490 ден.Current price is: 3.690 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори