Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA 100% Pure Whey Natural, 2270g

Бренд:

Original price was: 4.490 ден.Current price is: 3.690 ден.

Без глутен ✔ Без палмино масло ✔ Без конзерванси ✔

Одличен протеин од сурутка збогатен со ензим бромелаин, дополнителни амино киселини, без глутен, аспартам, конзерванси и додаден шеќер. 100% Pure Whey е погодна за спортисти, како и за обични луѓе, кои сакаат да го забрзаат растот на мускулите, да ги обезбедат мускулите со сите потребни амино киселини, да ги максимизираат нивните спортски перформанси, да обезбедат доволен дневен внес на висококвалитетни протеини и да го поддржат закрепнувањето по напорно вежбање.

Нето количина: 2270 g | 81 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ја препорачуваме BioTechUSA 100% Pure Whey?

 • Со додаден BCAA, глутамин и аргинин
 • Повеќе од 4,3 g содржина на BCAA по порција
 • Без глутен **
 • Без палмино масло
 • Без конзерванси
 • Широк спектар на вкусови
 • Достапна е и верзија без вкус
  **Не содржи глутен во согласност со регулативите на Европската унија.

ОБНОВЕН СОСТАВ, ИСТО ИСКУСТВО

Обновената 100% чиста сурутка е достапна со додаден ензим бромелаин. Бромелаин придонесува за разградување на протеините во помали полипептиди или амино киселини. Покрај новите карактеристики, производот останува без глутен и палмино масло.

Верзијата без вкус, 100% Pure Whey Natural Protein содржи само концентрат од протеин од сурутка без додадени засладувачи, бои и арома.

СНАБДЕТЕ ГИ МУСКУЛИТЕ

Снабдувањето на вашите мускули со висококвалитетни хранливи материи е од суштинско значење за нормална мускулна функција, мускулен раст и одржување. Исто како и вие, вашите мускули сакаат да „јадат добро“. Разгалете ги нив и себе во исто време со кремастиот и вкусен прав од 100% Pure Whey протеин!

100% Pure Whey е висококвалитетен протеински прав со висока биолошка вредност и неговата содржина на протеини е 100% добиена од протеинот од сурутка. Тоа е комбинација од концентрат од сурутка, изолат од сурутка и додадени амино киселини (L-глутамин, L-аргинин и BCAA). Достапен е во широк спектар на вкусови.

Изберете 100% Pure Whey и наполнете ги мускулите!

Како и сите производи на BioTechUSA, 100% Pure Whey се состои само од безбедни и внимателно избрани состојки.

Се препорачува BioTechUSA 100% Pure Whey

ако барате одличен извор на протеини бидејќи неговата содржина придонесува за одржување и раст на вашата мускулна маса, како и за одржување на нормални коски
ако преферирате вкусни, кремасти протеински пијалоци
ако имате нетолеранција на глутен

Што содржи BioTechUSA 100% Pure Whey Protein?

 • Во 1 порција (28 g):
 • 21 g протеин

Упатство за употреба

Измешајте 1 порција (28 грама = 2 дозерки) прашок со 200 ml вода во шејк. Во деновите на тренинг консумирајте 1 порција наутро и 1 порција после тренинг. Во деновите на одмор консумирајте 1 порција наутро и 1 порција попладне.

Нутритивни вредности

Просечни нутриционистички факти I Големина на порција: 28 g I Порции по контејнер: 1 (28 g)/16 (454 g)/35 (1000 g)/81 (2270 g) I Дневна количина: 56 g (2×28 g)
Вкус на чоколадо 100 g RI** (100 g) 28 g
Енергија 1606 kJ/380 kcal 20% 481 kJ/114 kcal
Масти 6,5 g 9% 1,8 g
– од кои заситува 2,3 g 11% 0,6 g
Јаглехидрати 6,1 g 2% 1,7 g
– од кои шеќери 3,5 g 4% 1,0 g
Протеини 73 g 147% 21 g
Солта 1,1 g 18% 0,30 g
**Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Аминокиселини 1 Порција (28 g)
Есенцијални аминокиселини (EAAs) 9341 mg
од кои ветканите аминокиселини (BCAAs) 4443 mg
Полу-есенцијални аминокиселини (CAAs) 7304 mg
Неесенцијални аминокиселини (NAAs) 4354 mg

Концентрат на протеин од сурутка (100%). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

НАЈДОБРО ПРЕД (ден/месец/година): Видете ја задната страна на пакувањето во бело поле (LOT/EXP).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го цврсто затворен на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BiotechUSA 100% Pure Whey 2270gr Natural Powerhouse fitness supplements mk
Гледате: BioTechUSA 100% Pure Whey Natural, 2270g Original price was: 4.490 ден.Current price is: 3.690 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори