Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Tribulon Black

Бренд:

1.390 ден

Екстра силна формула за про-тестостерон. Го поддржува либидото и ги зголемува ефектите од тренингот. Највисока концентрација – дури 95% сапонини. Екстракт од Tribulus terrestris со најголема концентрација (95% стероидни сапонини).

Нето содржина: 120 капсули | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Tribulon Black

TRIBULON BLACK Testosterone Booster е професионална формула која содржи ултра-концентриран екстракт од Tribulus, стандардизиран за рекордна содржина од 95% на биоактивни сапонини. Ова растение многу години го користат азиските луѓе како традиционален афродизијак. TRIBULON BLACK обезбедува природни растителни стероиди. Хемиската структура на нивните молекули е многу слична со структурата на е. TRIBULON BLACK се препорачува како додаток во исхраната во концентрирани стероидни сапонини.

Препорачана употреба

Земете 2 капсули со 300 ml вода. Користете 1 порција дневно. Во деновите на вежбање: 2 капсули, 30 минути пред тренинг. Во денови без вежбање: 2 капсули, 30 минути пред спиење. Не користете повеќе од 6 недели.

Нутритивни вредности

Активни состојки во 2 капсули дневно
Трибулус Екстракт [Цела Растлина] (Tribulus terrestris) [95% Сапонини] 1400,00 mg
– од кои сапонини 1330,00 mg

** Дневна порција на производот. Големина на порција: 2 капсули.

Состојки

Екстракт од Tribulus (Tribulus terrestris) [95% сапонин]; капсула школка (желатин, боја – титаниум диоксид); средство против стврднување – соли на магнезиум на масни киселини.

Производот може да содржи алергени како што се млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Tribulon Black 120 caps Powerhouse Suplementi
Гледате: Trec Nutrition Tribulon Black 1.390 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори