Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition Sex Bomb For Him

Бренд:

Original price was: 1.390 ден.Current price is: 1.190 ден.

Sex Bomb For Him е додаток кој содржи адаптогени, екстракти од природни материи, исто така и Tribulus Terrestris, кој често се користи како алтернатива на хормони или стероиди. Производот содржи и витамин Б, кој помага во намалување на заморот. Додатокот е погоден за мажи кои сакаат да го промовираат своето либидо и сексуална возбуда.

Нето количина: 120 капсули | 60 порции

 

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зајакнувач на либидото кај мажите

Sex Bomb For Him е комбинација од неколку наменети за мажи кои се стремат да го зголемат либидото и сексуалната возбуда. Во состојките ќе најдете, на пример, екстракт од ашваганда, женшен и мака во прав, кои се супстанции што ги класифицираме како адаптогени. Овие супстанции се корисни во управувањето со стресот, што може да има позитивен ефект врз целокупната релаксација. Производот содржи и аминокиселина l-аргинин за поддршка на производството на азотен оксид, кој помага да се подобри протокот на крв во мускулите и со тоа да се зголемат перформансите. Екстрактот од листот Дамијана, познат како природен афродизијак, исто така ја игра својата функција во производот.

Додатокот содржи на пример екстракт од коприва, целер и какао, корен од ѓумбир и кверцетин. Благодарение на содржаниот витамин Б3, суплементот придонесува за метаболизмот важен за производство на енергија, правилната функција на нервниот систем, психата и за намалување на замор или исцрпеност.

Придобивки

  • Содржи адаптогени, л-аргинин и други екстракти
  • Помага да се контролира стресот и да се зголеми отпорноста на телото
  • Ефект на протокот на крв во мускулите и перформансите
  • Придонесува за правилна функција на психата и нервниот систем
  • Помага да се намали заморот и исцрпеноста
  • Наменета за мажи кои сакаат да го зголемат своето либидо
  • Халал сертифициран производ

Употреба

Консумирајте 2 капсули дневно пред спиење.

Нутритивни вредности

Хранливи Вредности 1 порција (2 капсули)
L-аргинин 210 mg
Мака прашок (екстракт од мака 10: 1) 200 mg
KSM-66® екстракт од Ашваганда 200 mg
Фенугрек (60 % сапонин) 105 mg
Трибулус Терестрис (95 % сапонин) 100 mg
Екстракт од коприва (Уртика Диоика) 85 mg
Екстракт од женшен (10:1) 75 mg
Екстракт од джинџер корен (Zingiber Officinale) 75 mg
Екстракт од какао 50 mg
Екстракт од селери (прашок) 25 mg
Кордицепс Синенсис 25 mg
Кверцетин 25 mg
Екстракт од Дамијана (лист) 25 mg
Витамин Б3 (никотинамид) 16 mg

Други состојки

Растителна капсула (хидроксипропил метилцелулоза), средства против стврднување (растителен магнезиум стеарат, силициум диоксид).

Тестиран

Секоја серија на овој производ е тестирана на забранети материи во рамките на набудуваната програма. Производите се подложени на ригорозно тестирање во лабораторија акредитирана ISO 17025 за да се обезбеди највисоко ниво на гаранција дека се побезбедни за употреба за спортистите.

Овој производ е произведен во објект за GMP под строга контрола на квалитетот за да се обезбеди постојан висок квалитет што ги исполнува барањата на одобрението за ставање во промет (MA) или спецификацијата на производот.

Предупредувања

Консултирајте се со лекар пред употребување на производот, доколку имате помалку од 18 години, сте бремени или доите, или доколку имате или се сомневате во некаква медицинска состојба или земате лекови. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition Sex Bomb For Him (120 caps) Powerhouse Shop MK
Гледате: Applied Nutrition Sex Bomb For Him Original price was: 1.390 ден.Current price is: 1.190 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори