Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition BCAA + Glutamine Xpress, 600g

Бренд:
Шифра: N/A

1.790 ден

Моќна мешавина за обновување која содржи BCAA и L-глутамин.

Силна мешавина за обновување која содржи 2:1:1 BCAA амино киселини и L-глутамин, збогатена со таурин. BCAA + Glutamine Xpress го подобрува и забрзува закрепнувањето за време и по тренингот, го спречува катаболизмот додека го поддржува растот на мускулите. Амино киселините со разгранет ланец (BCAA – L-леуцин, L-изолеуцин и L-валин) сочинуваат 35% од есенцијалните амино киселини во мускулните протеини.

Нето количина: 600g | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , , ,

Опис

BCAA + Glutamine Xpress

  • Содржи 9 есенцијални амино киселини
  • 5 g глутамин по порција
  • Зајакната со таурин

Леуцин, изолеуцин и валин се дел од семејството на амино киселини со разгранет ланец (BCAA). BCAA се меѓу 9-те есенцијални амино киселини, што значи дека нашето тело не е во состојба да ги произведе. Значи, единствен извор на овие амино киселини е нашата секојдневна храна или додатоци во исхраната. Амино киселините со разгранет ланец сочинуваат околу 35% од есенцијалните амино киселини кои се наоѓаат во мускулните протеини.

Глутаминот е врвна состојка за спортистите по популарност, па затоа е вклучен и во оваа формула. BCAA+GLUTAMINE XPRESS е збогатен и со таурин. Соодносот 1:1 BCAA и глутамин овозможува исклучително удобен и едноставен начин за надополнување на резервите на аминокиселини во вашите мускули за време или по тренинг сесиите. BCAA+GLUTAMINE XPRESS ги обезбедува овие амино киселини во исклучително вкусни вкусови.

Употреба

Измешајте една порција (12 g, 1¼ дозерка) BCAA+Glutamine Xpresspowder во 600 ml ладна вода. Консумирајте пред, за време или после тренингот.

Нутриционистички факти

Големина на 1 порција: 1 чашка (12 g)
Износ по 1 порција %ДВ*
БЦАА 5000 mg **
Л-Леуцин 2500 mg **
L-Изолеуцин 1250 mg **
Л-Валин 1250 mg **
Л-Глутамин 5000 mg **
Таурин 300 mg **
* Процент на дневна вредност по една целосна порција.
** Дневната вредност не е воспоставена.

Состојки

Л-глутамин, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, вкус: киви, диња, кајсии; таурин, засладувачите вклучуваат сукралоза, ацесулфам-К; регулатор на киселост: безводна лимонска киселина; Бои: Рибофлавин, брилијантно зелено (тартразин патент сино V)

Алергени / Предупредувања

Направено во растение кое произведува храна која содржи млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

 

Дополнителни информации

Вкусови

Apple, Bubble Gum, Mojito

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Scitec Nutrition BCAA + Glutamine Xpress, 600g 1.790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори