Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BiotechUSA Liquid Amino 1000ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.590 ден.

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без лактоза ✔

Една порција течен амино обезбедува 12 грама чисти амино киселини од хидролизиран колаген и хидролизат од протеин од сурутка. Како и сите производи на BioTechUSA, Liquid Amino се состои од безбедни, внимателно избрани хранливи материи. Оваа напредна колекција на течни амино киселини е формулирана со разгранет ланец (BCAA), пептид-поврзани и слободни амино киселини. Liquid Amino ги содржи сите есенцијални, условно есенцијални и несуштински амино киселини.

Нето содржина: 1000 ml | 40 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме Liquid Amino?

Добредојдовте во хидролизираниот рај!

Една порција течен амино испорачува 12 грама чиста амино киселина и од хидролизиран колаген и од хидролизат од протеин од сурутка. Како и сите производи на BioTechUSA, Liquid Amino се состои од безбедни, внимателно избрани хранливи материи.

Ниту една амино не е изоставена

Оваа напредна течна амино колекција беше формулирана со користење на разгранети ланци (BCAA), врзани со пептиди и слободни амино киселини. Liquid Amino ги содржи сите есенцијални, условно есенцијални и несуштински амино киселини.

Технологија за циркулација на протеини

Покрај тоа, најсовремениот течен амино содржи и витамин Б6 и Б12 кои придонесуваат за намалување на заморот и заморот. Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген.

Предности

  • до 7,4 g амино киселини по порција
  • BCAA, L-глутамин и AAKG
  • збогатен со витамини Б6 и Б12

Употреба

Консумирајте една порција (25 ml) пред тренинг и една порција после тренинг. Во деновите кои не се тренирате, консумирајте една порција наутро. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Состојки

Lemon (Лимон)

Вода, хидролизиран колаген 29,5%, инвертен шеќер, малтодекстрин, киселина (лимонска киселина), хидролизат од протеин од сурутка 0,38%, Л-аргинин 0,25%, ароми, конзерванси (сорбинска киселина, натриум бензоат), Л-леуцин 0,05%, L -Валин 0,025%, L-Изолеуцин 0,025%, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин.

Нутритивни вредности: 1 порција (25 ml)

во 25 ml

NRV* (25 ml)

Хидролизиран колаген

7,4 g

**

Протеин од сурутка хидролизат

94 mcg

**

Л-Аргинин

62,5 mg

**

Л-леуцин

12,5 mg

**

L-Изолеуцин

6,25 mg

**

Л-Валин

6,25 mg

**

Витамин Б6

7,5 mg

536%

Витамин Б12

0,75 μg

30%

*Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. **Не е утврден NRV.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Biotechusa Liquid Amino 1000ml-Lemon
Гледате: BiotechUSA Liquid Amino 1000ml Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.590 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори