Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Nutrend Pump Pre-workout without caffeine, 225g

Бренд:
Шифра: N/A

1.290 ден

Активни супстанци кои не смеат да недостасуваат!

 • Ашваганда KSM–66®
 • Холин
 • Бета-аланин
 • Биоперин®
 • Екстракт од Bacopa monnieri
 • L-тирозин
 • Л-цитрулин
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Засилете го вашиот тренинг

и поддржете ги вашите физички перформанси дури и без кофеин. Благодарение на содржаните состојки, овој пред-тренинг се фокусира на оптимални физички и ментални перформанси, поддршка на когнитивните функции и виталност. PUMP е за сите кои не бараат изговори и кои се подготвени да работат напорно.

Хранлива вредност
100 g 15 g
Л-цитрулин малат 33 333 mg 5 000 mg
Бета-аланин 20 000 mg 3 000 mg
Холин 1 333 mg 200 mg
L-тирозин 6 667 mg 1 000 mg
Таурин 1 703 mg 256 mg
Екстракт од црн пипер 13,3 mg 2 mg
Екстракт од Bacopa monnieri 2 000 mg 300 mg
Екстракт од Withania somnifera 3 333 mg 500 mg
Тиамин (Витамин Б1) 14,7 mg = 1 333 %* 2,2 mg = 200 %*
Ниацин (витамин Б3) 213,3 mg = 1 333 %* 32 mg = 200 %*
Пантотенска киселина (витамин Б5) 80 mg = 1 333 %* 12 mg = 200 %*
Витамин Б12 16,7 µg = 667 %* 2,5 µg = 100 %*
Натриум 1 333 mg 200 mg
Шеќери < 1 g < 0,2 g

Состојки

Berry splash flavour

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, арома, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri taur, , натриум хлорид, средство против згрутчување калциум фосфат, концентрат од црн морков, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®, cyanocobalamin.

Bubble gum flavour

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, таурин, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri, натриум хлорид, средство против згрутчување калциум фосфат, арома, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®, боење брилијантно сино FCF, цијан.

Rainbow flavour

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, таурин, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri, натриум хлорид, арома, средство против згрутчување калциум фосфат, концентрат од цвекло, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®, cyanocobalamin.

Tropical blend flavour

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, арома, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri, таурин , натриум хлорид, средство против згрутчување калциум фосфат, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, картамус концентрат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95 % пиперин) – Биоперин®, цолокароминант.

Упатство за употреба

Измешајте доза од 15 g (1/2 лажичка) со 250 ml вода. Пијте околу. 30 минути пред сила карактер физичка активност. За време на активностите за издржливост, неопходно е да се снабдува овој производ со јаглени хидрати и зголемен внес на течности (на пр. ISODRINX). Максималната дневна доза е 15 g. Не ја надминувајте препорачаната доза. Откако ќе се отвори, чувајте го на температура не поголема од 25 °C и консумирајте во рок од 3 месеци.

Предупредување

Поради високата концентрација на ефикасните материи, во пијалокот може да се забележат нерастворени честички. Тоа е природно за овој производ и не треба да се смета за грешка. Чувството на пецкање е вообичаена реакција! Кесичките содржани во производот не се наменети за директна потрошувачка. Не заменува разновидна исхрана. Не е погоден за деца и бремени или доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкус

Berry Splash, Bubble Gum, Rainbow, Tropical Blend

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори