Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Pump Pre-Workout without caffeine, 225g

Бренд:
Шифра: N/A

1.290 ден

Без кофеин Без шеќер

Pre-Workout без кофеин со висока содржина на цитрулин, бета аланин, глицерол и тирозин.
Специјален Pre-Workout без кофеин со висока содржина на цитрулин, бета аланин, глицерол, тирозин и други состојки со синергично дејство за подобрување на физичките и менталните перформанси. PUMP содржи и природни екстракти (KSM-66 Ashwagandha, Bacopa monieri) и витамини од групата Б кои ги поддржуваат когнитивните функции и виталноста. Покрај тоа, содржаниот витамин Б12 помага во одржувањето на правилната функција на имунолошкиот систем, а холинот придонесува за оптимален метаболизам на мастите.

Нето содржина: 225 g | 15 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Засилете го вашиот тренинг

Nutrend PUMP е специјален Pre-Workout без кофеин со висока содржина на цитрулин, бета аланин, глицерол, тирозин и други состојки со синергично дејство за подобрување на физичките и менталните перформанси. PUMP содржи и природни екстракти (KSM-66 Ashwagandha, Bacopa monieri) и витамини од групата Б кои ги поддржуваат когнитивните функции и виталноста. Покрај тоа, содржаниот витамин Б12 помага во одржувањето на правилната функција на имунолошкиот систем, а холинот придонесува за оптимален метаболизам на мастите. PUMP е за оние од вас кои не бараат изговори и сакаат да се туркаат себеси. Благодарение на отсуството на кофеин, можете да земате PUMP и навечер и нема да ви се наруши ритамот на спиење.

Придобивки

  • до 5000 mg L-цитрулин малат по порција
  • до 3000 mg бета-аланин по порција
  • висока содржина на глицерол моностеарат
  • додадени тирозин, таурин и екстракти од Ashwaganda и Bacopa monieri
  • збогатен со витамини од групата Б
  • без шеќер
  • без кофеин

Употреба

Измешајте 1 порција (15 g = 1,5 дозерка) во 250 ml вода и консумирајте приближно 30 минути пред тренинг. За време на активностите за издржливост, препорачливо е да се дополни производот со јаглени хидрати и други течности. Максималната дневна доза е 15 g. Не ја надминувајте препорачаната доза. Откако ќе се отвори, чувајте го на температура не поголема од 25 °C и консумирајте во рок од 3 месеци.

Нутритивни вредности

Вкус: Bubble Gum Порција (15 g) %РДИ*
Енергија 3 kJ / 0.8 kcal **
Масти 0 g **
Јаглехидрати 0.2 g **
од кои шеќери < 0.2 g **
Протеини 0 g **
Сол 0.5 g **
L-цитрулин малат 5000 mg **
Бета-аланин 3000 mg **
Моностеарат на глицерол 2000 mg **
Холин 200 mg **
L-тирозин 1000 mg **
Таурин 818 mg **
Екстракт од црн пипер 2 mg **
Екстракт од Bacopa monnieri (Bacopa monnieri) 300 mg **
Екстракт од Withania somnifera 500 mg **
Тиамин (витамин B1) 2.2 mg 200%
Ниацин (витамин B3) 32 mg 200%
Пантотенска киселина (витамин B5) 12 mg 200%
Витамин B12 2.5 mcg 100%

* РДИ%: Процент од Препорачан влез за просечен возрасен (8400 кЈ/2000 ккал).
** РДИ не е одредено.

Состојки

Berry Splash

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, арома, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri taur, , натриум хлорид, средство против згрутчување калциум фосфат, концентрат од црн морков, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®, cyanocobalamin.

Bubble Gum

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, таурин, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri, натриум хлорид, средство против згрутчување калциум фосфат, арома, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®, боење брилијантно сино FCF, цијан.

Rainbow

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, таурин, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri, натриум хлорид, арома, средство против згрутчување калциум фосфат, концентрат од цвекло, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% пиперин) – Bioperine®, cyanocobalamin.

Tropical Blend

Л-цитрулин малат, бета-аланин, згуснувач глицерол моностеарат 13%, Л-тирозин, арома, средство против стврднување силициум диоксид, холин L-битартрат, екстракт од Withania somnifera (5% со анолиди), натриум цитрат, екстракт од Bacopa monnieri, таурин , натриум хлорид, средство против згрутчување калциум фосфат, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, калциум Д-пантотенат, картамус концентрат, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95 % пиперин) – Bioperine®, цолокароминант.

Предупредување

Поради високата концентрација на ефикасните материи, во пијалокот може да се забележат нерастворени честички. Тоа е природно за овој производ и не треба да се смета за грешка. Чувството на пецкање е вообичаена реакција! Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Berry Splash, Bubble Gum, Rainbow, Tropical Blend

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Pump Pre-workout without caffeine 225g bubble gum
Гледате: Nutrend Pump Pre-Workout without caffeine, 225g 1.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори