Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Universal Animal Creatine Powder

Бренд:

1.390 ден

Најквалитетниот креатин монохидрат во прав кој ќе ги подобри мускулните придобивки, силата, моќта и брзината.

Нето количина: 500g | 5g x 100 порции

Нема на залиха

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , ,

Опис

Animal Creatine во прав

  • Ги волуменизира и хидрира мускулните клетки
  • Ги зајакнува перформансите на вежбите со висок интензитет
  • Ја зголемува силата, перформансите и експлозивната моќ

Овој производ користи само најквалитетен креатин монохидрат во прав. Придобивките од дополнувањето со креатин се движат од зголемување на јачината до всушност подобрување на максималната анаеробна моќ во активности како што се скокање и спринт.

Производот е направен само од апсолутно чист креатин монохидрат во прав – патентиран германски Creapure. Креатин монохидрат во прав ја зголемува силата и перформансите со враќање на АТП – извор на енергија за сите мускулни контракции. Енергијата се создава кога АТП ослободува една од неговите фосфатни групи. Креатинот донира фософат за враќање на вашиот АТП базен. Со тоа, можете да вежбате понапорно, подолго и поефикасно. Исто така, креатинот помага да се изгради чиста маса со волуменизирање и хидратација на мускулните клетки. Овие фактори на перформанси го прават креатинот главен во програмите на секој сериозен спортист.

Употреба

Како додаток во исхраната за време на вообичаените распореди за тренинзи, измешајте 5 грама (1 лажичка) прашок со 420-480 ml од вашиот избор на пијалок. За најдобри резултати, земете го со оброк.

Да се чува на ладно суво место. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Нутриционистички факти

Големина на 1 порција: 1 лажичка (5 g)
Износ по 1 порција 100g %DV*
Креатин монохидрат 5 g 100 g **
* Процент на дневна вредност по една целосна порција.
** Дневната вредност не е воспоставена.
Состојки / Други состојки: Креатин монохидрат.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори