Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend N1 Pre-Workout, 510g

Бренд:
Шифра: N/A

1.990 ден

Моќен Pre-workout со висока доза на Бета Аланин, ААКГ, Креатин, Кофеин, Женшен. Светски бестселер меѓу pre-workouts! Додаток во исхраната, со засладувачи.

Нето содржина: 510 g | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Светски бестселер меѓу пред-тренингот

претставува специјално формулирана мешавина од силно стимулирачки активни супстанции фокусирани првенствено на подобрување на физичките перформанси. Обезбедува енергетски ефект за целиот период на спортска изведба.

Активни супстанци кои не можат да недостасуваат

  • 3 500 mg AAKG
  • 3 500 mg бета-аланин
  • витамини Б1, Б3, Б5, Б6, Ц
  • 2 660 mg креатин
  • 500 mg L-аланин
  • 500 mg глицин
  • 200 mg екстракт од женшен
  • 200 mg кофеин
  • 2,1 mg екстракт од црн пипер
  • *по препорачана доза 17 g/300 ml

Препорачана доза

До 75 kg од телесната тежина и за чувствителни спортисти, промешајте доза од 8,5 g во 150 ml вода. Над 75 кг од телесната тежина или за високо стручен тренинг, промешајте доза од 17 g во 300 ml вода. Консумирајте 30 минути пред тренинг. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Нутритивни вредности

100 g 17 g
Л-аргинин-алфа-кетоглутарат 20 588 mg 3 500 mg 1 750 mg
Бета-аланин 20 588 mg 3 500 mg 1 750 mg
Креатин 15 647 mg 2 660 mg 1 330 mg
L-тирозин 2 941 mg 500 mg 250 mg
Л-аланин 2 941 mg 500 mg 250 mg
Глицин 2 941 mg 500 mg 250 mg
Кофеинот 1 177 mg 200 mg 100 mg
Екстракт од црн пипер 12,4 mg 2,1 mg 1,1 mg
Екстракт од женшен 1 177 mg 200 mg 100 mg
Витамин Ц 2 941 mg = 3 676 % * 500 mg = 625 % * 250 mg = 313 % *
Тиамин (Витамин Б1) 16 mg = 1 455 % * 2,8 mg = 255 % * 1,4 mg = 127 % *
Витамин Б6 16 mg = 1 143 % * 2,8 mg = 200 % * 1,4 mg = 100 % *
Ниацин (витамин Б3) 282 mg = 1 763 % * 48 mg = 300 % * 24 mg = 150 % *
Пантотенска киселина (витамин Б5) 106 mg = 1 767 % * 18 mg = 300 % * 9 mg = 150 % *
Калциум 1 859 mg = 232 % * 316 mg = 40 % * 158 mg = 20 % *
Натриум 2 059 mg 350 mg 175 mg
Шеќери ˂ 1 g < 0,2 g < 0,1 g

* Референтен внес

Ако се примени препорачаниот сооднос на разредување (8,5 g/150 ml; 17 g/300 ml), пијалокот е без шеќер (<0,5 g/100 ml пијалок).

Состојки

Blackcurrant

Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, бета-аланин, креатин монохидрат, инулин, калциум фосфат, натриум цитрат, креатин цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-тирозин, Л-аланин, глицин, натриум хлорилорид, , Екстракт од женшен (5% од женсенозид), арома, мешавина од концентрат од цвекло и екстракт од спирулина, никотинамид, концентрат од црн морков, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, средство против згрутчување силициум диоксид, калциум Д-пантотенат, хидрохлоридхлоридоксинид , екстракт од црн пипер (95% од пиперин) – Bioperine®. Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Red Orange

Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, бета-аланин, креатин монохидрат, калциум фосфат, инулин, натриум цитрат, креатин цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-аскорбинска киселина, Л-тирозин, Л-аланин, глицин, натриум хлорид, , кофеин, екстракт од женшен (5% од женсенозиди), концентрат од црн морков, никотинамид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, средство против згрутчување силициум диоксид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, тиамин хидрохлорид (9% екстракт од црн пипер пиперин) – Bioperine®, боење бета-каротин. Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Grapefruit

Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, бета-аланин, креатин монохидрат, инулин, калциум фосфат, натриум цитрат, креатин цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-тирозин, Л-аланин, глицин, натриум хлорилорид, Екстракт од женшен (5% од женсенозиди), ароматизирање, никотинамид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, средство против стврднување силициум диоксид, калциум Д-пантотенат, концентрат од шафран, арома нарингин, пиридоксин хидрохлорид, екстракт од црн пепер 9, тиам % на пиперин) – Bioperine®. Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Blue Raspberry

Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, бета-аланин, креатин монохидрат, инулин, калциум фосфат, натриум цитрат, креатин цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-аскорбинска киселина, Л-тирозин, Л-аланин, глицин, натриум флаворинг, натриум хлорид, , кофеин, екстракт од женшен (5% од женсенозиди), никотинамид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, средство против стврднување силициум диоксид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% од луле) ®, боење брилијантно сино FCF. Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Magic Citrus

Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, бета-аланин, креатин монохидрат, инулин, калциум фосфат, натриум цитрат, креатин цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-аскорбинска киселина, Л-тирозин, Л-аланин, глицин, арома на сор, , кофеин, екстракт од женшен (5% од женсенозиди), никотинамид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, средство против стврднување силициум диоксид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, тиамин хидрохлорид, екстракт од црн пипер (95% од луле) ®, боење бета-каротин. Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Tropical Candy

Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, бета-аланин, креатин монохидрат, калциум фосфат, арома, натриум цитрат, креатин цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, L-аскорбинска киселина, инулин, L-тирозин, L-аланин, глицин сотриум, , кофеин, екстракт од женшен (5% од женсенозиди), засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, никотинамид, средство против згрутчување силициум диоксид, калциум Д-пантотенат, концентрат од шафран, пиридоксин хидрохлорид, екстракт од тиамин хидрохлорид на пипер (9, црн пеперутка) ) – Bioperine®, боење бета-каротин. Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Забележи

Почетниот воспалителен одговор на усните е предизвикан од Bioperine® (содржина од 95% на пиперин – екстракт од црн пипер). Овој ефект исчезнува во рок од 15 минути. Лесно пецкање и чешање е честа реакција и на активните супстанции.

Користете (кутија)

8,5 g = ¼ мерна топка. 17 g = ½ мерна топка. Промешајте ја препорачаната доза во вода.

Употреба (кесичка)

8,5 g = ½ кесичка. 17 g = 1 кесичка. Промешајте ја препорачаната доза во вода.

Предупредување: Додаток во исхраната, со засладувачи

Содржи кофеин (200 mg/17 g / 100 mg/8,5 g) – не е погоден за деца, бремени или доилки. Професионален производ за максимална стимулација пред тренинг! Откако ќе се отвори, чувајте го на температура што не надминува 25 °C и користете во рок од 3 месеци. Поради високата концентрација на активни материи, нерастворените честички се видливи по мешањето. Тоа е природна карактеристика на производот и не треба да се смета за дефект. Не заменува разновидна исхрана. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Blackcurrant, Blue Raspberry, Grapefruit, Magic Citrus, Red Orange, Tropical Candy

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend N1 Pre-Workout, 510g 1.990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори