Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

C4 Ultimate Pre-Workout Shot, 60ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 150 ден.Current price is: 120 ден.

Наредени до максимум со столпчиња и дизајнирани да бидат „крајната“ снимка пред тренинг што е подготвена за фрлање кога најмногу ви треба. Земајќи инспирација од класичниот сладок вкус на Tutti Frutti, ќе добиете многу повеќе од наплив на шеќер со овие!

Нето содржина: 60ml | 1 порција

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Ultimate Pre-Workout Shot

Засилете го вашето вежбање со Cellucor C4 Ultimate Shot, моќниот засилувач за пред вежбање во практично шише од 60 ml. Овој шут комбинира бета-аланин, Л-аргинин, Л-цитрулин и бетаин за подолги и потешки тренинзи. Дополнително енергетско засилување од 200 mg кофеин го обезбедува ударот што ви е потребен за да го надминете секој предизвик во теретана или за време на домашно вежбање. Идеален за спортисти кои бараат брзо, ефективно засилување за пред тренинг. Моќниот удар најдобро делува еднаш дневно, 20-30 минути пред вежбање!

Ултимативните шотови на C4 обезбедуваат брзо засилување на енергијата и експлозивен фокус благодарение на 200 мг кофеин, 2000 мг Л-цитрулин, 2000 мг CarnoSyn бета-аланин и 800 мг бетапауер бетаин.

Нутритивни вредности

Типични вредности по 60ml
Витамин B6 2.8mg
Витамин B12 1.7µg
КарноСин® Бета Аланин 2000mg
Л-Аргинин 2000mg
Л-Цитрулин 2000mg
БетаПауер® Бетаин Анхидроз 800mg
Кофеин 200mg
Холин 150mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** РВ не е одредено.

Состојки

Земете едно шише (60 ml) од C4’s Ultimate High-Stim Pre Workout Energy Shot 20-30 минути пред тренинг. Добро протресете пред употреба. Не повеќе од еден на ден.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Tutti Frutti

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cellucor C4 Pre Workout Ultimate Tutti Frutti 60ml Fitness Supplements Macedonia
Гледате: C4 Ultimate Pre-Workout Shot, 60ml Original price was: 150 ден.Current price is: 120 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори