Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Samurai Shadow Level 99 Pre-Workout, 500g

Бренд:
Шифра: N/A

1.790 ден

Level 99 Pre-Workout е еден од најмоќните во неговата категорија со висока содржина на кофеин од 200 g во дневната доза.

Нето содржина: 500g | 28 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Употреба

Измешајте 1 порција – 18 g (3 рамни дозерки) со 300 ml вода и консумирајте еднаш дневно, 15 минути пред тренинг. Консумирајте веднаш по подготовката. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Внимание: Полната доза од 18 g е препорачана исклучиво за професионални спортисти. Висока содржина на кофеин од 200 g во дневната доза.

Нутритивни вредности

Активни состојки 1 доза (18g)
Цитрулин малат 6500 мг
Аргинин хидрохлорид 4000 мг
Бета аланин 3500 мг
Тирозин 1000 мг
Кофеин* 200 мг
Екстракт од Panax Ginseng 300 мг
Екстракт од Gingko Biloba 25 мг

*Висока содржина на кофеин од 200 g во дневната доза.

Состојки

Цитрулин малат 2:1, аргинин хидрохлорид, бета аланин, тирозин, натриум бикарбонат (E500II) (регулатор на киселост), силициум диоксид (агенс против згрутчување), калциум фосфат (агенс против згрутчување), манго арома2, арома на цреша1, кофеин, Panax Ginseng (10% гинсенозиди), арома на јагода2, концентрат од сок од цвекло (боја)2, екстракт од црн морков1, ацесулфам К (засладувач), екстракт од Bacopa monnieri (30% бакозиди), арома на лимон1, сукралоза (засладувач), стевиол гликозиди (Е960) (засладувач), малтодекстрин.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Samurai Shadow Pre-Workout Suplement – EU Quality by Galvanize Nutrition

Дополнителни информации

Вкусови

Cherry Lime, Mango

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

samurai level 99 pre workout suplementi 500g Powerhouse suplementi mk
Гледате: Samurai Shadow Level 99 Pre-Workout, 500g 1.790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори