Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Vitamin C Strong 500

Бренд:
Шифра: N/A

350 ден590 ден

Vit.C Strong 500 е витаминска подготовка развиена за спортисти, која има висока содржина на витамин Ц (500 mg), збогатена со комплекс на биофлавоноиди на цитрус и цинк.

Нето содржина: 100 капсули х 800 mg – 100 дози / 200 капсули х 800 mg – 200 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Витамин Ц

  • Помага за одржување на правилното функционирање на имунолошкиот систем за време и по интензивни физички вежби;
  • Помага и за заштита на клетките од оксидативен стрес;
  • Го поддржува производството на колаген за да се обезбеди правилно функционирање на зглобната ‘рскавица;
  • Тоа придонесува за одржување на правилен енергетски метаболизам;
  • Помага во правилното функционирање на нервниот систем;
  • Ја зголемува апсорпцијата на железо.

Наменет за спортисти

Vit. C Strong 500е витамински производ за спортисти кој содржи голема доза на витамин Ц (500 mg) надополнета со цитрусни биофлаваноиди и цинк. Витаминот Ц учествува воодржување на нормалната функција на имунолошкиот систем за време на интензивна физичка активност. Витаминот Ц исто така учествува во заштита на клетките од оксидативен стрес и помага за нормално создавање на колаген за соодветна функција на ‘рскавицата во зглобовите.

Употреба

Земете 1 капсула дневно со 300 ml вода.

Нутритивни вредности

Активни состојки во доза (1 капсула)
Vit. C (Витамин C) 500,00 mg (625%*)
Citrus Bioflavonoids Extract (Екстракт од цитрусни биофлавоноиди – Citrus aurantium) [50% Hesperidin] 50,00 mg
Zinc (Цинк) 5,00 mg (50%*)

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Количина

100 Капсули, 200 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Vitamin C Strong 500 (100 caps) Powerhouse Supplements Skopje
Гледате: Trec Vitamin C Strong 500 350 ден590 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори