Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition ProB

Бренд:

1.090 ден

Збогатен со витамин Ц ✔

Пробиотик кој содржи 4 видови бактерии збогатен со витамин Ц. Многу луѓе не сфаќаат дека покрај витамините и минералите важна улога во одржувањето на здравјето има и цревната флора. Цревната флора содржи значителен дел од компонентите кои го поддржуваат нашиот имунолошки систем. ProB е дополнително збогатен со витамин Ц, кој придонесува за оптимално функционирање на имунолошкиот систем и ги штити клетките од оксидативен стрес.

Нето количина: 36 Капсули | 36 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Пробиотик кој содржи 4 соеви на бактерии збогатени со витамин Ц.

Scitec Nutrition ProB е пробиотик кој содржи 4 видови на бактерии збогатени со витамин Ц. Многу луѓе не сфаќаат дека покрај витамините и минералите, важна улога во одржувањето на здравјето има и цревната флора. Цревната флора содржи значителен дел од компонентите кои го поддржуваат нашиот имунолошки систем. ProB е дополнително збогатен со витамин Ц, кој придонесува за оптимално функционирање на имунолошкиот систем и ги штити клетките од оксидативен стрес.

ProB

  • Вкупно 10×109 CFU со живи бактерии
  • Lactobacillus helveticus 3,5×109 CFU*
  • Lactobacillus rhamnosus 2,5×109 CFU*
  • Bifidobacterium longum 2×109 CFU*
  • Lactobacillus paracasei 2×109 CFU*
  • 40 mg витамин Ц

Придобивки

  • до 10 милијарди живи микробни клетки од 4 соеви
  • збогатен со витамин Ц за оптимално функционирање на имунолошкиот систем

Употреба

Земете 1 капсула дневно на празен стомак и пијте ја со чаша вода.

Информации за исхрана од доза (1 капсула) RI%*
Енергија 0 kJ / 0 kcal **
Масти 0 g **
Јаглехидрати 0 g **
Протеини 0 g **
Сол 0 g **
Вкупен број на бактерии 10×10^⁹ CFU*** **
од кои Lactobacillus helveticus 3.5×10^⁹ CFU*** **
од кои Lactobacillus rhamnosus 2.5×10^⁹ CFU*** **
од кои Bifidobacterium longum 2×10^⁹ CFU*** **
од кои Lactobacillus paracasei 2×10^⁹ CFU*** **
Витамин C 40 mg 50%

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).
** RI не е одреден.
***CFU: Единици за формирање колонија.

Состојки

Формула Biotiq 54,7 % [компиров скроб, Lactobacillus helveticus Lafti® L10 ND, Lactobacillus rhamnosus GG AF, Bifidobacterium longum Rosell®-175 (R0175), Lactobacillus paracasei Lafti® L26 агенси за маснотии (АФ) , L-аскорбинска киселина], средство за зголемување (целулозен гел), обвивка од капсула (желатин), средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид).

Информации за алергени

Не содржи алергени.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Nutrition Pro Biotik. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition Prob (36 Caps) Powerhouse suplemenit
Гледате: Scitec Nutrition ProB 1.090 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори