Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto GLR Setria® Sublinguale

Бренд:

1.190 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Заштитете се од оксидативниот стрес и елиминирајте ги токсините со молекулата Master of Antioxidans.

Нето количина: 30 капсули | 30 дози

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

GLR Setria® Sublinguale

  • 250 mg намален Л-глутатион по сублингвална таблета
  • Со додаден витамин Ц и селен
  • Сертификуван од Setria®
  • Перјазична апсорпција
  • Заштита од оксидативен стрес
  • Билни, без желатин таблети од животинско потекло 250 mg намален L-глутатион по сублингвална таблета

Сублингвални таблети

Yamamoto® Research GLR Setria® Sublinguale е формулиран во брзо растворливи сублингвални таблети, каде што сетриа-глутатион брзо ќе се апсорбира од сублингвалната притока венска циркулација на горната шуплива вена, заобиколувајќи ја интестиналната активност на гама-глутамилтрансфераза на текалното ниво (апсорпција), и избегнување на метаболичката желба на ентероцитите и прескокнување на хепаталниот филтер, спречувајќи го метаболизмот на црниот дроб од првиот премин кој во голема мера ја деактивира молекулата, запомнувајќи дека хепатоцитите се особено изобилни.

GLR Setria® Sublinguale е додаток во исхраната базиран на намален глутатион (Setria®), со витамин Ц и селен. Особено, и витаминот Ц и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес*, додека витаминот Ц придонесува и за регенерација на намалената форма на витамин Е.

Редуциран Сетриа-Глутатион

GLR Setria® Sublinguale е додаток на редуциран глутатион од новата генерација, кој комбинира две посебни стратегии кои ја подобрија апсорпцијата и биорасположивоста на овој скапоцен антиоксиданс, ефикасно повторно лансирање на неговата орална верзија. GLR е формулиран во сублингвални таблети кои содржат редуциран Сетриа-Глутатион, посебна формула патентирана од јапонската мултинационална компанија Kyowa Hakko. Една важна студија објавена во European Journal of Nutrition откри дека дневното дополнување на Setria® глутатион ги зголемува резервите на глутатион за 30-35% за 6 месеци.

Употреба

Земете 1-2 капсули на ден, по можност после оброк.

Нутритивни вредности

Состав 1 капсула (*АР/РВ%)
L-Глутатион Редуциран (Setria®) 250 mg
Витамин Ц 80 mg (100% АР / РВ **)
Селен 55 mcg (100% АР / РВ **)
** АР / РВ: Референтни претпоставки

Состојки

Засладувачи: манитол, сукралоза; Редуциран Л-глутатион (Setria®), Л-аскорбинска киселина (витамин Ц), средства против стврднување: силициум диоксид, соли на магнезиум на масни киселини; Л-селенометионин, есенцијално масло од нане.

SETRIA® е регистрирана трговска марка на KYOWA HAKKO BIO CO., LTD.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto GLR Setria Sublinguale (30 Caps.) Powerhouse Skopje MK
Гледате: Yamamoto GLR Setria® Sublinguale 1.190 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори