Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Multivitamin For Women

Бренд:

Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

Додаток на исхраната. MULTIVITAMIN FOR Women содржи витамини, колаген, екстракт од зелен чај, конјугирана линолеинска киселина, Л-карнитин, хиалуронска киселина и коензим Q10.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Начин на употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула, со околу 300 ml вода. Земете два пати дневно, препорачливо со оброк. Не го користете производот повеќе од 3 месеци.

Состав: ХЕРБАЛЕН КОМПЛЕКС [хидролизиран колаген тип I SOLUGEL®; Л-карнитин тартарат; калциумова сол на конјугирана линолеинска киселина [80% CLA]; екстракт од зелен чај (Camellia sinensis) [55% EGCG]; натриум хијалуронат; коензим Q10]; обвивка на капсулата [желатин; боја (титаниум диоксид)]; МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); малтодекстрин; ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); витамин А (ретинил ацетат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Д (холекалциферол); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Активни состојки Во 2 капсули** Во 1 капсула
МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС
Витамин Ц 80,00 mg (100%*) 40,00 mg (50%*)
Ниацин (mg NE) 8,00 mg (50%*) 4,00 mg (25%*)
Витамин E (mg α-TE) 6,00 mg (50%*) 3,00 mg (25%*)
Пантотенска киселина 3,00 mg (50%*) 1,50 mg (25%*)
Витамин Б6 0,70 mg (50%*) 0,35 mg (25%*)
Рибофлавин (Витамин Б2) 0,70 mg (50%*) 0,35 mg (25%*)
Тиамин (Витамин Б1) 0,55 mg (50%*) 0,28 mg (25%*)
Витамин A (μg RE) 400,00 μg (50%*) 200,00 μg (25%*)
Фолна киселина 100,00 μg (50%*) 50,00 μg (25%*)
Биотин 25,00 μg (50%*) 12,50 μg (25%*)
Витамин Д 2,50 μg (50%*) 1,25 μg (25%*)
Витамин Б12 1,25 μg (50%*) 0,63 μg (25%*)
Хербален комплекс
Хидролизиран колаген тип I SOLUGEL® 200,00 mg 100,00 mg
Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis) [55% EGCG] 100,00 mg 50,00 mg
CLA (конјугирана линоленска киселина) 100,00 mg 50,00 mg
Л-карнитин 100,00 mg 50,00 mg
Хиалуронска киселина 10,00 mg 5,00 mg
Коензим Q10 10,00 mg 5,00 mg

*% од препорачан дневен внес

**дневна доза од производот.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Multivitamin Caps For Women
Гледате: Trec Nutrition Multivitamin For Women Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори