Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Hepa Complete

Бренд:

Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.

Додаток на исхраната. HEPA COMPLETE содржи холин, дополнително збогатен со екстракт од соја, Л-орнитин и екстракти од артичока, куркума и јерба мате. Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Нето количина: 60 капсули

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно, препорачливо веднаш по оброк.

Состав: холин битартрат; обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, тартразин); екстракт од соја (Glycine max); Л-орнитин; екстракт од артичока (Cynara scolymus) [5% цинарин]; екстракт од куркума (Curcuma longa) [95% куркумин]; екстракт од јерба мате (lex paraguariensis) [4:1]; агенс против згрутчување  (магнезиумови соли на масни киселини).

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Активни состојки Во 2 капсули**
eкстракт од соја (Glycine max) 200,00 mg
холин 165,60 mg
Л-орнитин 100,00 mg
екстракт од артичока (Cynara scolymus) [5% цинарин] 100,00 mg
екстракт од куркума (Curcuma longa) [95% куркумин] 50,00 mg
екстракт од јерба мате (lex paraguariensis) [4:1] 50,00 mg

** Дневна доза од производот

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Hepa Complete 60 caps
Гледате: Trec Nutrition Hepa Complete Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори