Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Collagen Liquid, 1000ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.190 ден.Current price is: 1.990 ден.

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без лактоза ✔ Без шеќер ✔

Пијалак со ароматизиран додаток во исхраната со колаген, витамини, минерали и засладувачи.

Нето содржина: 1000 ml | 40 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ја препорачуваме BioTechUSA Collagen Liquid?

 • Содржи 11 g хидролизиран колаген по порција
 • Со витамин Б6, Ц и Д
 • Со манган и селен
 • Без шеќер
 • Без глутен

ГРАДЕЖНИ БЛОКОВИ НА НАШИТЕ СВРЗНИ ТКИВА – КОЛАГЕН

Колагенот е протеин и структурна компонента на нашите сврзни ткива. Нашето тело постојано го формира, но како што старееме, формирањето на колаген во нашето тело се забавува. Понатаму, постојат многу други ефекти кои може да го намалат нашето формирање на колаген, како што е неурамнотежена исхрана. Поради намаленото ниво на колаген, нашите сврзни ткива може да ја изгубат својата еластичност и на пример да се појават брчки на нашата кожа. Поради оваа причина, ние често користиме креми за лице и серуми кои содржат колаген.

Колагенот исто така игра важна улога во структурата на ‘рскавицата која е една од главните компоненти на нашите зглобови. Освен тоа, нашите мускулни ткива содржат и 1-10% колаген. Значи, треба да се обидете со додатоци во исхраната кои содржат колаген. Тие го поддржуваат формирањето на колаген од внатрешноста на вашето тело.

НЕКОИ ЕКСТРА КОМПОНЕНТИ

BioTechUSA Collagen Liquid содржи 11 g колаген, плус витамини и минерали, исто така. Содржината на витамин во производот придонесува за нормално формирање на колаген и во исто време за одржување на нормалната кожа, венска ‘рскавица, забите и непцата. Освен тоа, содржината на манган, селен и витамин Ц на производот учествува во заштитата на клетките од оксидативен стрес. Конечно, не треба да ја пропуштиме содржината на витамин Д3 на производот кој придонесува за нормалните функции на имунолошкиот систем.

Се препорачува BioTechUSA Collagen Liquid

ако претпочитате производи „како шут“ наместо капсули и прашоци за пијалоци
ако барате производ со вкус и колаген без шеќер

Што содржи BioTechUSA колагенската течност?

Во 1 порција (25 ml):

 • 11 g хидролизиран колаген
 • 48 mg витамин Ц
 • 1,4 mg витамин Б6
 • 0,3 mg манган
 • 28 mcg селен
 • 10 μg (400 NE) витамин Д3

Како и сите производи на BioTechUSA, kolagen likvid се состои само од безбедни и внимателно избрани состојки.

Употреба

Консумирајте една порција (25 ml) на ден! Добро протресете пред консумирање! Не ја надминувајте препорачаната дневна количина!

Додатоците во исхраната не ја заменуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Да се чува на ладно и суво место. Ставете го во фрижидер по отворањето и консумирајте во рок од 2 месеци! Не замрзнувајте!

Состојки

Шумско овошје: вода, хидролизиран колаген 44%, киселина (лимонска киселина), L-аскорбинска киселина, ароми (содржат млеко), конзерванс (сорбинска киселина), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), холекалциферол, пиридоксин хидрохлорид, манган сулфат, натриум селенит, боја (кармин).

Тропско овошје: вода, хидролизиран колаген 44%, киселина (лимонска киселина), L-аскорбинска киселина, ароми, конзерванс (сорбинска киселина), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), холекалциферол, пиридоксин хидрохлорид, манган сулфат, натриум селенит, бои [ каротини, бета-апо-8′-каротен (C 30)].

Нутритивна вредност

Дневна количина: 25 ml | Порции по контејнер: 40 25 ml NRV* (25 ml)
Хидролизиран колаген 11 g **
Витамин Ц 48 mg 60%
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Витамин Д3 10 μg 200%
Манган 0,30 mg 15%
Селен 28 μg 51%

*Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.
**Не е утврден NRV.
Без шеќер: <0,5 g шеќер/100 ml производ.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Forest Fruit, Tropical Fruit

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Collagen Liquid, 1000ml Forest Fruit Gym suplementi mk
Гледате: BioTechUSA Collagen Liquid, 1000ml Original price was: 2.190 ден.Current price is: 1.990 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори