Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine, 400g

Бренд:

1.290 ден

Витамин Ц ✔ Таурин ✔

Микронизиран Креатин Монохидрат Mash 200 со додаток на Таурин и Витамин Ц.

Нето содржина: 400g | 61 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Микронизиран креатин со таурин

Креатин ги зголемува физичките перформанси во последователни рафали на краткорочно вежбање со висок интензитет. Корисниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин. Витаминот Ц придонесува за нормален метаболизам на енергија.

Употреба

Растворите едно сервирање од производот ‒ 6,5 g (1 дозерка) во 250 ml вода или сок. Земете 1 сервирање дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете едно сервирање 30 минути пред тренинг, или едно сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете едно сервирање наутро, по станување, или едно сервирање пред спиење.

Нутритивни вредности

Активни состојки во 6,5 g
Креатин монохидрат 4955 mg
– од кој креатин 4355 mg
Таурин 1485 mg
Витамин Ц 60 mg (75%*)

*% од препорачано дневен внес.

Состојки

Креатин монохидрат (76,2%); таурин (22,9%); витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) (0,9%).

Алергени

Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: Trec Nutrition Kreatin Monohidrat Mash 200 + Taurin.

Производител: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine 400g Powerhouse Online Shop Macedonia
Гледате: Trec Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine, 400g 1.290 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори